iKrotoszyn.pl reklamy
Artykuł sponsorowany

Czym różni się ubezpieczenie roweru od OC rowerzysty?

Niezależnie od tego, czy jeździsz tylko rekreacyjnie, czy też jest to Twój podstawowy środek transportu, z pewnością masz w głowie wiele pytań dotyczących ubezpieczenia roweru. Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najistotniejsze z nich – sprawdź.

OC rowerzysty, czyli Twoja ochrona na drodze

Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie rowerzysty chroni osobę, która jedzie pojazdem, przed finansowymi skutkami szkód spowodowanych innym osobom lub ich mieniu. Działa więc dokładnie na tej samej zasadzie, jak OC samochodowe. Jeśli np. zarysujesz czyjeś auto albo potrącisz kogoś podczas jazdy rowerem, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawienia szkody do wysokości sumy ubezpieczenia. Poszkodowani otrzymają zatem odszkodowanie.

Ubezpieczenie rowerzysty chroni Ciebie. A co z pojazdem?

Z powyższego wynika, że OC to taki rodzaj ochrony, które chroni osoby trzecie i poniekąd Ciebie przed skutkami Twoich działań. Jeśli to jednak Twój jednoślad ulegnie uszkodzeniu, nie możesz liczyć na likwidację szkody z polisy.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, warto kupić też ubezpieczenie roweru. Dzięki temu pojazd będzie chroniony również przed zdarzeniami losowymi, które mogą doprowadzić do powstania szkody lub wręcz zniszczenia. Mowa tu, chociażby o aktach wandalizmu, pożarze, ale też o zjawiskach pogodowych, jak np. grad, wichura czy uderzenie pioruna. Ubezpieczenie roweru zapewni więc odszkodowanie Tobie – w takiej wysokości, która być może wystarczy na nowy pojazd.

Która polisa oferuje ubezpieczenie roweru od kradzieży?

Warto wspomnieć o jeszcze jednej bolączce rowerzystów: pladze kradzieży jednośladów. Co możesz zrobić, żeby się przed tym zabezpieczyć? Kupić dobrej jakości zabezpieczenie antykradzieżowe, parkować jednoślad w bezpiecznych miejscach i mieć ubezpieczenie roweru od kradzieży.

Korzystnym wariantem takiego produktu ubezpieczeniowego jest City Combo. Jego największym atutem jest to, że łączy w sobie trzy różne ubezpieczenia roweru:

  • OC rowerzysty,
  • NNW,
  • ubezpieczenie roweru od kradzieży.

Do wyboru masz 3 pakiety ubezpieczenia roweru City Combo z różnymi sumami ubezpieczenia (od 5 do 15 tys. zł dla poszczególnych świadczeń), a cena najniższego z nich zaczyna się już od 11,99 zł miesięcznie.

Ubezpieczenie roweru elektrycznego – czy jest obowiązkowe?

Wątpliwości może budzić kwestia rowerów elektrycznych, których w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej. Chociaż ich właściciele nie zawsze są tego świadomi, niektóre z nich muszą zostać zarejestrowane i mieć ważne ubezpieczenie roweru elektrycznego. Które?

Zacznijmy od tego, że główny podział pojazdów tego typu zakłada występowanie dwóch grup: rowerów elektrycznych z silnikiem do 250 W lub większym. Jeśli mieścisz się w tym pierwszym przedziale, nie musisz ani rejestrować jednośladu, ani kupować dla niego polisy obowiązkowej – wystarczy zakup ubezpieczenia roweru elektrycznego, np. na stronie Balcia.pl.

Modele o mocy większej niż 250 W są już jednak traktowane jako motorowery, w przypadku których nie obędzie się bez konieczności dopełnienia pewnych formalności. Pierwszą będzie wizyta w wydziale komunikacji, a drugą – zakup ubezpieczenia obowiązkowego.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.