iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Czy woda nadaje się do kąpieli? Możesz to sprawdzić!

2022-08-04 13:08:00

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny systematycznie sprawdza i informuje o jakości wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli funkcjonujących w sezonie kąpielowym 2022 r.

 


WPWIS przypomina także, iż nie należy korzystać z kąpieli w obszarach w których nie przeprowadzono oceny jakości wody oraz w których stwierdzono zakaz kąpieli. W przypadku zmian jakości wody w kąpieliskach w sezonie wydawane będą kolejne komunikaty. Aktualne informacje o jakości wody w kąpieliskach można uzyskać bezpośrednio u organizatorów kąpielisk.

- Jednocześnie Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, iż ze względu na możliwość występowania ujemnych skutków zdrowotnych, nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę oraz ewentualnie zapach, co może świadczyć o silnym zakwicie glonów lub sinic w zbiornikach wodnych - podaje w komunikacie WPWIS.

Szczegółowe informacje o kąpieliskach (nie tylko o jakości wody) zamieszczone są online na Serwisie kąpieliskowym funkcjonującym w postaci aplikacji internetowej na stronie https://sk.gis.gov.pl/



Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B