iKrotoszyn.pl reklamy
Wybory parlamentarne 2023

Czy to już wszyscy kandydaci do Sejmu z powiatu krotoszyńskiego?

Zdjęcie: Archiwum, Facebook, Wikipedia

Komitety wyborcze odkrywają swoje karty. Poznajemy kolejne nazwiska kandydatów z powiatu krotoszyńskiego, którzy wystartują w wyborach do Sejmu.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. O 12 mandatów do Sejmu w okręgu nr 36 powalczą także kandydaci z naszego powiatu. Oto oni.

 

Nowa Lewica

Kandydatami Komitetu Wyborczego Nowa Lewica z powiatu krotoszyńskiego są Konrad Nowacki oraz Zbigniew Brodziak. Ten pierwszy znalazł się na czwartym miejscu na liście. Z zawodu jest informatykiem, a na co dzień pracuje w jednej z pleszewskich firm.

Zbigniew Brodziak, to znany samorządowiec, radny powiatowy kilku kadencji, pracownik kolei oraz przedsiębiorca. Dla niego zarezerwowane jest miejsce 12 na liście.

 

Trzecia Droga

W przypadku lokalnego Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu mógł kandydować Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński i przewodniczący PSL-u w powiecie. Jednak już wcześniej nie wyraził zgody. Na to przystał natomiast Franciszek Marszałek, szef gminnych struktur ludowców oraz burmistrz Krotoszyna. I to on jest kandydatem Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu.

 

Koalicja Obywatelska

Tu także należy wspomnieć o dwóch kandydatach z powiatu krotoszyńskiego. Pierwszym z nich jest Dariusz Rozum. To znany krotoszyński przedsiębiorca, wieloletni samorządowiec, obecnie wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego oraz działacz europejskiej i światowej federacji sumo. Dla niego zarezerwowano wysokie szóste miejsce na liście. Na niej znajduje się jeszcze jedna osoba z Krotoszyna - Sandra Dajewska, studentka czwartego roku psychologii na Uniwersytecie Dolnośląskim we Wrocławiu. Startuje z miejsca nr 18.

 

Konfederacja

Na wysokim czwartym miejscu na liście Konfederacji znalazła się zdunowianka Dorota Spalony. Od kilku lat przewodzi oddziałowi Nowej Nadziei w Krotoszynie. Ponadto pracuje w studiu fotograficznym w Ostrowie Wielkopolskim.

 

PiS

Na razie nie poznaliśmy jeszcze nazwiska ewentualnego kandydata Prawa i Sprawiedliwości z powiatu krotoszyńskiego w okręgu kalisko-leszczyńskim. Mówi się jednak coraz głośniej, że taki będzie... Warto dodać, że pełnomocnikiem PiS-u w naszym powiecie jest obecna minister zdrowia - Katarzyna Sójka. Być może coś się wyjaśni po najbliższym weekendzie.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj równieżSMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.