iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Na ślubnym kobiercu

Czy ślub powinien odbyć się w miesiącu z literką „r”?

2019-10-29 10:54:24

Od wielu lat miesiące z literą "r" w nazwie są najczęściej wybieranymi na ceremonię zaślubin. Taka tradycja funkcjonuje od dawna. Czy aby na pewno warto kierować się przesądami?

Przeświadczenie, że koniecznie trzeba wziąć ślub w miesiącu, w którym występuje literka „r” jest zabobonem. Osoby wierzące w ten przesąd są zdania, że dzięki temu ich małżeństwo będzie trwałe i szczęśliwe. Choć przesąd ten ma wiele lat, wciąż jest aktualny wśród przyszłych małżonków.

 

W każdej dziedzinie jest mnóstwo przesądów, ale te związane z weselem i miłością od zawsze królowały. Przeświadczenie, że brak litery „r” w miesiącu ceremonii ślubnej zwiastuje nieszczęście, znane jest od dawna i jest jednym z najpopularniejszych przesądów. Porównując liczbę zaślubin w tych miesiącach, a w tych, gdzie brak litery „r”, można śmiało stwierdzić, że wiele osób wciąż się nimi kieruje.

 

Skąd dokładnie pochodzi ten przesąd? Trudno powiedzieć… Na przestrzeni lat wytworzyło się na ten temat wiele teorii. Jedna z nich mówi o tym, że litera „r” może pochodzić od słowa rodzina, czyli fundamentalnego słowa w małżeństwie. Wiele osób szukało też źródła w średniowieczu. Co ciekawe, najwięcej narzeczonych decyduje się na czerwiec, sierpień i wrzesień, jednak w łacinie miesiące te nie posiadają w nazwie litery „r”. Osoby poświęcające więcej uwagi astrologii są zdania, że kwestia dotyczy numerologii. Literce „r” przypisana jest cyfra 9, która odpowiada za szczęście, wierność i uczucie.

 

Chociaż wciąż w ślubnych terminarzach najchętniej wybierane są miesiące z litrą "r", to niekoniecznie wszyscy mogą zwracać na to uwagę. Nie oszukujmy się, czerwiec i sierpień są pod względem pogody najbardziej pewnymi miesiącami. Mało tego, znawcy przesądów i osoby, które je wyznają twierdzą, że są miesiące, w których lepiej nie zawierać małżeństw. Należy do nich głównie listopad, który kojarzy się z Zaduszkami. Niechętnie wybierany jest też luty, jednak tu w dużej mierze chodzi o pogodę.

 

 Reklama - Żele Antybakterijne z dostawą do domu
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl