iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Finestra Krotoszyn | Tomasz Rynowiecki | OKNOPLAST | Okna | Drzwi | Rolety Zewnętrzne |
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy
Krotoszyn

Czy przewodnicząca Rady Miejskiej miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną? - wracamy do tematu

2020-10-29 14:10:00

- Czy prawdą jest że dzień przed sesją sierpniową, czyli 26 sierpnia 2020 r. miała pani przewodnicząca wykonany test na obecność SARS-CoV-2? - pytała na wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie radna Sławomira Kalak.

O tej sprawie pisaliśmy wcześniej w artykule:

 

Czy przewodnicząca Rady Miejskiej miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną?

 
Dziś wracamy do tematu, bowiem do radna Sławomira Kalak będąc nieusatysfakcjonowaną wcześniejszą odpowiedzią przewodniczącej wystosowała kolejne pismo prosząc o konkretną odpowiedź. Przypomnijmy, że wcześniej, Anna Sikora oświadczyła, że jej stan zdrowia nie stanowi informacji publicznej w rozumieniu Ustawy z dnia 6 września 2001 r.
 
Tym razem przewodnicząca Rady pisze, że nie udzieli w tej sprawie odpowiedzi. - Wskazuję, iż zdrowie jest dobrem osobistym podlegającym szczególnej ochronie, a informacje o jego stanie należą do sfery ściśle prywatnej. Dlatego mają powyższe na uwadze, nie udzielę odpowiedzi na pani pytania.
W dalszej części szefowa samorządu zauważa, że swoim postępowaniem nie naruszyła żadnych przepisów prawa i decyzji. Dodaje także, że nie naraziła niczyjego zdrowia, gdyż nie doszło do zakażenia uczestników wspomnianej sesji.

Co na to radna Sławomira Kalak? - Pismo w istocie odpowiedzi nie zawiera, nie wiemy zatem nadal, czy prawdą jest, że Pani Przewodnicząca miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2, i prowadziła sierpniową sesję RM pomiędzy pobraniem wymazu, a otrzymaniem jego wyniku. Pani Przewodnicząca złożyła jedynie lakoniczne wyjaśnienia, nie dając nam szansy na weryfikację tych tez. Dla uściślenia, ja również uważam, że zdrowie jest sferą intymną, ale ja nie o to pytam, tylko o suche fakty dotyczące funkcjonowania RM. Zastanawiające jest zatem uparte milczenie w tej sprawie Pani Przewodniczącej, szczególnie, że osoby, z całym szacunkiem dla funkcji Pani Przewodniczącej, na o wiele ważniejszych stanowiskach, głowy państw, premierzy, ministrowie, starości, nie ukrywają swojego zderzenia z chorobą Covid-19. Może zatem RM powinna skorzystać z modelu stosowanego przez Burmistrza i Skarbnika i poprosić Prokuraturę o zbadanie sprawy, czy wobec niepewności wywołanej brakiem wyniku badań w dniu sesji, Przewodnicząca mogła narazić czyjeś zdrowie, czy też nie?
Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn


Adam 1 agencja reklamowa

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową