iKrotoszyn.pl reklamy
Samorząd

Czy powstanie Młodzieżowa Rada Powiatu?

Maciej Sobański i Franciszek Naglak, przedstawiciele krotoszyńskiego koła Stowarzyszenia Młodych Demokratów zaprezentowali projekt powołania Młodzieżowej Rady Powiatu.

Pomysł - jak się okazuje - spotkał się z aprobatą władz. Joanna Dymarska-Kaczmarek, sekretarz powiatu, rozpoczęła przygotowania na gruncie statutów i niezbędnych uchwał do powołania rady.

- Rada ma być reprezentacją młodzieży z obszaru całego naszego powiatu. Młodzież z Krotoszyna może kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta, do której zawsze w każdej szkole są chętni uczniowie. Natomiast mniejsze gminy, takie jak Zduny czy Koźmin nie mają dostatecznego zaplecza do powołania takiego organu. Rada Powiatu jest odpowiedzią na potrzeby młodych, szansą na włączenie ich w kształtowanie naszego regionu - informuje Maciej Sobański, przewodniczący Młodych Demokratów w Krotoszynie.

- Edukacja obywatelska, zwłaszcza w tak praktycznym wymiarze, jest niezbędna, żeby wykształcić nowe, odpowiedzialne i ambitne pokolenia obywateli - dodaje.
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.