iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Czy Norbert Życki z Krotoszyna będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2024? Obejrzyjcie jego teledysk i przeczytajcie, co ma Wam do powiedzenia!

Zdjęcie: Facebook/Norbert Życki

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w maju, w szwedzkim Malmö. Kto będzie reprezentował Polskę? Tego dowiemy się w drodze wewnętrznych preselekcji. Wśród 91. kandydatów, którzy do tej pory wyrazili chęć udziału w tym konkursie jest krotoszynianin Norbert Życki.

Norbert Życki uczy się w popularnej Ceramie, czyli w ZSP1, na kierunku fotografia i multimedia. Śpiewa od blisko dekady, na swoje pierwsze zajęcia wokalne zaczął uczęszczać w wieku dziewięciu lat. A od dwóch lat trenuje swój głos w Talent Studio w Krotoszynie pod okiem Natalii Szymańskiej.

- Śpiewając uwielbiam przekazywać emocje słuchaczom. Bardzo lubię śpiewać ballady, takie piosenki też sam tworzę. „Inner Death”, czyli piosenka, którą wydałem i która jest moją propozycją do polskich preselekcji, to właśnie ballada, w której opowiadam o podjęciu ważnej decyzji i zakończeniu toksycznej relacji. Stawiam na swoim i rezygnuję z poświęcania siebie dla kogoś innego - zdradza naszemu dziennikarzowi Norbert.

- Konkurs Piosenki Eurowizji oglądam tak naprawdę od dziecka i zawsze wyobrażałem sobie siebie na tej ogromnej scenie. W tym roku nie planowałem zgłaszać się do preselekcji, ale spontanicznie z ludźmi z mojej wytwórni stwierdziliśmy, dlaczego nie? To było bardzo szybkie, a zgłoszenie wysłaliśmy kilka dni przed zamknięciem naboru utworów. Poprzeczka jest bardzo wysoko, bo rywalizuję z największymi polskimi nazwiskami, m.in. z Justyną Steczkowską, ale wszystko traktuje jako dobrą zabawę i możliwość zdobycia nowego doświadczenia. Uważam, że jestem gotowy stanąć w polskich barwach na scenie w Szwecji. Wiem, jak chciałbym wyglądać, mam pomysły na wizualizacje i tancerzy. Pozostaje tylko trzymać kciuki! - mówi Norbert.

TVP zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmuje dziś do godz. 22:00. Następnie specjalne jury wybierze polskiego reprezentanta i piosenkę. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie on ujawniony.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.