iKrotoszyn.pl reklamy
Artykuł sponsorowany

Czy masło orzechowe to dobry pomysł na odżywienie organizmu przed treningiem?

2022-09-19 06:09:00

Wielu osobom masło orzechowe kojarzy się generalnie jako bardzo słodka, a co za tym idzie niezdrowa żywność. Jednak wiele osób zapomina o tym, że rodzaj żywności sam w sobie nie może być z góry traktowany jako niezdrowy, ponieważ sekret tkwi przede wszystkim w składzie konkretnych produktów. To właśnie on w największej mierze decyduje o tym, czy dany produkt jest zdrowy, czy też nie. Natomiast samo masło orzechowe jako produkt posiada wiele rodzajów, a wśród nich nie brakuje także tych zdrowych, które posiadają jedynie naturalne składniki. Co więcej, tego rodzaju masło orzechowe mogą być stosowane nawet podczas diety redukcyjnej oraz w każdym innym wypadku, nawet w przypadku sportowców. Masło orzechowe o wartościowym składzie, może być także źródłem energii, na potrzeby przeprowadzenia nawet najbardziej intensywnych treningów.


Masło orzechowe jako rodzaj przedtreningówki?

Masło orzechowe jest bogatym źródłem węglowodanów oraz białka, posiadając w swoim składzie także tłuszcze i błonnik, można za jego pośrednictwem dostarczyć dużych ilości energii, która pozwoli przeprowadzić ciężki trening. Wszystko z uwagi na fakt, że zdrowe masła orzechowe będą bazowały przede wszystkim na różnego rodzaju prażonych orzechach, które posiadają prozdrowotne właściwości, a ich uwzględnienie w diecie jest po prostu zalecane - oczywiście jeśli nie posiada się alergii na orzechy.

Ponadto, samo masło orzechowe jest dość elastyczne i można je wykorzystać na różne sposoby. Często spożywa się je bez żadnych dodatków, po prostu korzystając z łyżki. Jednak równie dobrze można skorzystać z masła orzechowego na pieczywie, waflach ryżowych, a także jako nadzienie do naleśników, omletów itp. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które spożywając przed treningiem, dostarczy dużo energii do całego organizmu. 

W poszukiwaniu wartościowego masła orzechowego, warto zwrócić uwagę na specjalistyczne firmy, które zajmują się produkcją i sprzedażą suplementów diety i odżywek. Bardzo często są w ich ofercie dostępne także masła orzechowe, a przykładem może być sklep SFD. Można tam znaleźć masło orzechowe ALLNUTRITION NUTLOVE CRUNCH (https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Nutlove_Crunch-opis40882.html#opis). 

Jednak w ofercie jest także wiele innych produktów tego typu, w różnych smakach, na bazie różnych orzechów. W ten sposób można znaleźć zdrowe masło orzechowe w krótkim czasie, które będzie odpowiadało własnym preferencjom m.in. smakowym.

Przedtreningówka - czy masło orzechowe może być najlepszym sposobem?

Chociaż masło orzechowe bazujące na naturalnych i zdrowych składnikach może pełnić formę przedtreningówki - to nie należy go utożsamiać z typowymi odżywkami tego typu. Wiele z nich posiada skład i właściwości, których po prostu masło orzechowe nie jest w stanie przekazać. Wynika to po prostu z faktu, że orzechy nie posiadają takich samych właściwości, jak często bardzo bogate składy przedtreningówek, które zawierają przeróżne substancje. 

Masło orzechowe nie jest też w stanie wywołać tzw. efektu pompy mięśniowej. To powoduje, że jeśli w danej sytuacji zależy danej osobie właśnie na tem efekcie, większym pobudzeniu i zwiększeniu możliwości treningowych, lepiej wybrać odżywki dedykowane do suplementacji przed treningiem. Tego typu suplementy diety również są dostępne w sklepie SFD w bogatej ofercie (https://sklep.sfd.pl/Przedtreningowki-k154.html).Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.