iKrotoszyn.pl reklamy
Artykuł sponsorowany

Czy domowymi sposobami można wyleczyć owsiki ?

Możesz łatwo połknąć te pasożyty, nie wiedząc o tym. Po spożyciu mogą one przemieszczać się przez Twój układ pokarmowy i składać jaja w fałdach skóry w okolicy odbytu. Może to powodować pieczenie lub silne swędzenie wokół odbytu. U niektórych osób nie występują żadne objawy.

Czy istnieją domowe sposoby leczenia owsików ?

Chociaż istnieją domowe sposoby leczenia, nie są one zalecane jako leczenie pierwszego rzutu. To, co działa na kogoś innego, może nie działać na Ciebie. Jeśli masz alergię, powinieneś zachować ostrożność, wypróbowując domowe sposoby. Jeśli obawiasz się potencjalnej reakcji, powinieneś przetestować środek na małym kawałku skóry, zanim zastosujesz go na chore miejsce. Oto trzy domowe sposoby, które możesz wypróbować, aby wyleczyć owsiki

 

Surowy czosnek

Czosnek zabija istniejące jaja i zapobiega składaniu kolejnych przez samice. Możesz go spożywać w małych dawkach lub stosować miejscowo, jak maść. Jeśli chcesz połknąć czosnek, pokrój ząbek w kostkę i dodaj go do makaronu lub posyp nim chleb. Możesz też jeść czosnek sam.

Aby stworzyć balsam, posiekaj kilka ząbków czosnku i zmiel je na pastę. Wymieszaj pastę czosnkową z niewielką ilością wazeliny lub innego oleju bazowego. Zanurz czysty wacik w tej mieszance i nałóż środek na odbyt. Nie stosuj jej, jeśli masz wrażliwą skórę, jeśli w tym miejscu odczuwasz pieczenie, jeśli masz uszkodzoną skórę, hemoroidy lub stan zapalny w tym miejscu. esomed.pl/

 

Olej kokosowy

Mówi się, że kokos ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które mogą pomóc w pozbyciu się infekcji wywołanej przez owsiki. Leczenie to wymaga podejścia dwuetapowego. Codziennie rano połknij łyżeczkę czystego oleju kokosowego. Zanim położysz się spać, wetrzyj niewielką ilość oleju kokosowego w chore miejsce.

 

Surowa marchew

Uważa się, że spożywanie filiżanki surowej, poszatkowanej marchewki dwa razy dziennie może pomóc Twojemu organizmowi przepchnąć robaki przez jelita. Dzieje się tak dlatego, że bogata w błonnik marchew poprawia trawienie i ułatwia wypróżnianie.

 

Kiedy należy udać się do lekarza

Jeśli podejrzewasz, że Ty lub ktoś z Twoich bliskich może być zarażony, powinieneś zrezygnować z domowych sposobów i natychmiast udać się do lekarza. Owsiki są zaraźliwe, a zwlekanie z leczeniem może narazić na niebezpieczeństwo osoby z twojego otoczenia. Jeżeli zdecydujesz się wypróbować domowy środek, powinieneś przerwać jego stosowanie i skonsultować się z lekarzem, jeżeli objawy nie ustępują, wystąpią skurcze żołądka, w moczu lub stolcu pojawi się krew.

 

Jak leczy się owsiki?

Pamoat pirantelu znajduje się w większości dostępnych bez recepty leków. Lekarz może przepisać Ci dwudawkową kurację mebendazolem lub albendazolem, która pomoże Ci wyleczyć infekcję. Drugą dawkę leku podaje się zazwyczaj dwa tygodnie po pierwszej dawce.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.