iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Czy burmistrz Krotoszyna zaszczepi się przeciwko Covid-19?

2020-12-28 13:12:00
W Polsce rozpoczął się proces szczepień przeciwko wirusowi Covid-19. Temat ten od samego początku wzbudzał wiele kontrowersji. Nawet środowisko medyczne nie zawsze mówi jednym głosem w tej sprawie.

Szczepionka ma pomóc w miarę szybko wyjść Polsce, ale także całemu światu z pandemii. Pierwsze szczepienia są już za nami. Najpierw zostają nim poddawani pracownicy - ogólnie mówiąc - służb medycznych. W kolejnym etapie będą szczepieni seniorzy. W akcję informacyjną włączają się także lokalne samorządy.
- Rola samorządów w kwestii powszechnych szczepień będzie polegać m.in. na włączeniu się w rządową akcję informacyjną, mającą na celu przekonanie mieszkańców miasta i gminy do szczepienia się. Samorząd korzystając z materiałów przygotowanych przez rząd, będzie popularyzować szczepienia na Covid-19 (i nie tylko) oraz wpływać na zmianę nastawienia społeczności lokalnej za pośrednictwem strony internetowej tutejszego Urzędu Miejskiego, mediów społecznościowych, biuletynów informacyjnych, a także bezpośrednich kontaktów - wyjaśnia Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.
 
- Ja ze swej strony zapewniam, że gdy tylko będę miał możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 uczynię to, bo szczepionka jest ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie i zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2 - informuje włodarz.
Źródło: krotoszyn.pl


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.