Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - DUNYA DONER PRACA

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Czy będzie strajk w szpitalu?

2019-09-23 09:09:00

Dziś rusza ogólnopolski protest diagnostów medycznych i fizjoterapeutów. Według zapowiedzi, w najbliższych dniach może ich zabraknąć w oddziałach szpitalnych i pracowniach w całym kraju. Czy pacjentów krotoszyńskiej lecznicy także czekają utrudnienia?

20 września Zarząd Terenowej Organizacji Związkowej nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie złożył w sekretariacie dyrekcji SPZOZ pismo, w którym ponowił swój postulat z 4 lutego o podwyżce wynagrodzenia zasadniczego o 1 500 zł brutto dla techników RTG, fizjoterapeutów, techników analizy medycznej i diagnostów analityki medycznej. Podobne pismo trafiło do starosty krotoszyńskiego. Przedstawiciele związku zwracają w nim uwagę, że wynagrodzenie zasadnicze, ok. 2 tys. zł brutto, jest nieadekwatne do wykształcenia, zaangażowania i odpowiedzialności dla wyżej wymienionych grup.

- Dyrekcja szpitala popierała i nadal popiera postulat o wyższym wynagrodzeniu dla tych pracowników. Nie jest jednak w stanie zrealizować go samodzielnie. Jeżeli szpital otrzyma od Narodowego Funduszu Zdrowia lub Ministerstwa Zdrowia pieniądze z wyraźnym przeznaczeniem na podwyżkę dla diagnostów i fizjoterapeutów, włączy je do wynagrodzenia tych dwóch grup zawodowych. Na chwilę obecną jednak takich rozwiązań nie ma - informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Krotoszynie. - Przypomnijmy, w marcu i kwietniu 2019 r. ze związkiem zawodowym diagnostów i fizjoterapeutów prowadzone były negocjacje płacowe zakończone podpisaniem porozumienia z dyrekcją na mocy którego od 1 kwietnia naliczany został dodatek do wynagrodzenia dla tych pracowników, w wysokości 400 - 450 zł brutto. Wypłata tych dodatków jest samodzielnym działaniem szpitala, poprawiającym sytuację finansową diagnostów i fizjoterapeutów. Jesteśmy jednym z nielicznych szpitali, które podjęły taką inicjatywę - stwierdza S. Pałasz. Dodaje także, że na chwilę obecną nie ma informacji co do przystąpienia członków związku do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

 

Z kolei do naszej redakcji dotarła informacja, że w krotoszyńskim szpitalu, rozważana jest możliwość zorganizowania w najbliższym czasie  strajku włoskiego. Mieliby w niej wziąć udział przedstawiciele wymienionych wyżej grup zawodowych. Nie udało się nam jeszcze potwierdzić tej informacji, ale coraz głośniej mówią o niej także pacjenci.

 

 


Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Autopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl