iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Czy będzie strajk w szpitalu?

2019-09-23 09:09:00

Dziś rusza ogólnopolski protest diagnostów medycznych i fizjoterapeutów. Według zapowiedzi, w najbliższych dniach może ich zabraknąć w oddziałach szpitalnych i pracowniach w całym kraju. Czy pacjentów krotoszyńskiej lecznicy także czekają utrudnienia?

20 września Zarząd Terenowej Organizacji Związkowej nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie złożył w sekretariacie dyrekcji SPZOZ pismo, w którym ponowił swój postulat z 4 lutego o podwyżce wynagrodzenia zasadniczego o 1 500 zł brutto dla techników RTG, fizjoterapeutów, techników analizy medycznej i diagnostów analityki medycznej. Podobne pismo trafiło do starosty krotoszyńskiego. Przedstawiciele związku zwracają w nim uwagę, że wynagrodzenie zasadnicze, ok. 2 tys. zł brutto, jest nieadekwatne do wykształcenia, zaangażowania i odpowiedzialności dla wyżej wymienionych grup.

- Dyrekcja szpitala popierała i nadal popiera postulat o wyższym wynagrodzeniu dla tych pracowników. Nie jest jednak w stanie zrealizować go samodzielnie. Jeżeli szpital otrzyma od Narodowego Funduszu Zdrowia lub Ministerstwa Zdrowia pieniądze z wyraźnym przeznaczeniem na podwyżkę dla diagnostów i fizjoterapeutów, włączy je do wynagrodzenia tych dwóch grup zawodowych. Na chwilę obecną jednak takich rozwiązań nie ma - informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Krotoszynie. - Przypomnijmy, w marcu i kwietniu 2019 r. ze związkiem zawodowym diagnostów i fizjoterapeutów prowadzone były negocjacje płacowe zakończone podpisaniem porozumienia z dyrekcją na mocy którego od 1 kwietnia naliczany został dodatek do wynagrodzenia dla tych pracowników, w wysokości 400 - 450 zł brutto. Wypłata tych dodatków jest samodzielnym działaniem szpitala, poprawiającym sytuację finansową diagnostów i fizjoterapeutów. Jesteśmy jednym z nielicznych szpitali, które podjęły taką inicjatywę - stwierdza S. Pałasz. Dodaje także, że na chwilę obecną nie ma informacji co do przystąpienia członków związku do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

 

Z kolei do naszej redakcji dotarła informacja, że w krotoszyńskim szpitalu, rozważana jest możliwość zorganizowania w najbliższym czasie  strajku włoskiego. Mieliby w niej wziąć udział przedstawiciele wymienionych wyżej grup zawodowych. Nie udało się nam jeszcze potwierdzić tej informacji, ale coraz głośniej mówią o niej także pacjenci.

 

 Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl