iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Czy będzie strajk? "Działalność SPZOZ w Krotoszynie w żaden sposób nie jest obecnie zagrożona"

2020-02-11 07:02:00
Po raz kolejny Zarząd Terenowej Organizacji Związkowej nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie ponowił żądania dotyczące podwyżek wynagrodzenia.

Podwyżka wynagrodzenia miałaby dotyczyć techników RTG, fizjoterapeutów, rehabilitantów, techników analityki medycznej oraz diagnostów analityki medycznej o kwotę 1 600 zł brutto od 1 lutego tego roku wraz ze spłatą od stycznia.

 

Temat ciągnie się już dość długo, a po raz ostatni informowaliśmy o nim we wrześniu 2019 r. w artykule:

 

Czy będzie strajk w szpitalu?

 
Pracownicy szpitala wciąż walczą o swoje. Nieuwzględnienie powyższych żądań przez dyrekcję szpitala ma skutkować wszczęciem sporu zbiorowego. Przedstawiciele związku biorą także pod uwagę możliwość ogłoszenia strajku.
 
Szpitala nie stać...
Z kolei dyrekcja szpitala tłumaczy, że odbywały się spotkania ze związkami i lecznicy nie stać na kolejne wydatki finansowe. Przewiduje się zamknięcie 2019 roku ujemnym wynikiem finansowym w wysokości ok. 2,8 mln zł. A na obecną sytuację finansową szpitala ma także wpływ  podniesienie wynagrodzenia minimalnego od 1 stycznia. A jest to koszt ok. 75 tys. zł miesięcznie.
- Dyrekcja szpitala przyjęła do wiadomości postulat związkowców dotyczący wzrostu wynagrodzenia zasadniczego techników RTG, fizjoterapeutów, rehabilitantów, techników analizy medycznej i diagnostów analityki medycznej o 1 600 zł brutto. Według wstępnych obliczeń, gdyby szpital miał zrealizować ten postulat, wiązałoby się to z podwyższeniem wynagrodzenia dla blisko 70 pracowników. Koszt tego wyniósłby ponad 130 tys. miesięcznie, nie licząc kosztów pochodnych. Szpital nie jest w stanie wziąć na siebie takiego obciążenia - informuje Sławomir Pałasz, rzecznik SPZOZ w Krotoszynie.

Strajk ostatecznością
- Terenowa Organizacja nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie, w trakcie ostatnich negocjacji i rozmów z dyrekcją, zapowiedziała możliwość wejścia w spór zbiorowy. Do chwili obecnej nie ma jednak takiej sytuacji. Nawet jeśli doszłoby do takiej sytuacji, związki zawodowe zobowiązane są do przestrzegania ustaleń wynikających z Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz. U. 1991 Nr 55 poz. 236) - informuje rzecznik. -Ogłoszenie strajku jest tam ostatecznością, po spełnieniu określonych procedur rokowań, mediacji, arbitrażu. Działalność SPZOZ w Krotoszynie w żaden sposób nie jest obecnie zagrożona.
 
W jaki sposób zakończy się ten "spór"? Wydaje się, że najbliższe dni powinny wiele wyjaśnić w tej kwestii.
 
 


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.