Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Siatkówka

Czwarta drużyna w Wielkopolsce! Do medalu zabrakło łutu szczęścia...

2021-03-09 10:03:00

Zdjęcie: dzięki uprzejmości P. Robakowski, Facebook
Sześć najlepszych drużyn w kategorii młodzików spotkało się w miniony weekend w Poznaniu, by spośród siebie wyłonić najlepszą siatkarską drużynę w Wielkopolsce. Wśród tej elity znaleźli się, już niemal tradycyjnie, zawodnicy UKS Piast Krotoszyn.

 

Trzy dni trwała rywalizacja o miano najlepszej drużyny w turnieju finałowym Mistrzostw Wielkopolski w Siatkówce w kategorii młodzików. Tym razem grano systemem każdy z każdym. Jako faworytów przed turniejem wskazywano przede wszystkim siatkarzy IUKS Jedynka Poznań, a także UKS-u SMS Joker Piła. W rywalizacji pod siatką zawsze groźny jest też poznański Energetyk.

 

Krotoszynianie po awansie do tego turnieju z pierwszego miejsca w swojej grupie półfinałowej, także mogli sprawić miłą niespodziankę. Na ich niekorzyść przemawiały jednak warunki fizyczne. Zespół Piasta tworzą bowiem zawodnicy w sporej części o rok, a nawet o dwa lata młodsi od rywali, z którymi przyszło im rywalizować.

To jednak nie przeszkodziło krotoszynianom walczyć (z często o głowę wyższymi przeciwnikami), jak równy z równym. Jest to więc drużyna, przed którą w przyszłości jeszcze wiele trofeów do zdobycia. Warto też dodać, że zawodnicy tworzący ten zespół mają już na swoim koncie tytuły mistrzów Wielkopolski w niższych kategoriach wiekowych. Nie bez znaczenia jest oczywiście fakt, że prowadzi go doświadczony i ceniony w całym kraju trener Piotr Robakowski. 

 

Przeczytaj także:

P. Robakowski: "Przeżyłem fantastyczną przygodę z siatkówką"

 

 

Ostatecznie UKS Piast, po dwóch zwycięstwach i trzech porażkach, ukończył zawody na czwarty miejscu. Choć walka o miejsce na podium trwała do samego końca, do ostatniego meczu. Niestety, nie bez powodu to miejsce uważane jest za najgorsze przez sportowców. W tym przypadku pozbawiło ono krotoszynian medalu, ale i także awansu do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Zatem, przed młodszą częścią tego zespołu kolejna szansa na poprawę wyniku już za rok.

 

Nie powiem, że liczyliśmy na więcej, gdyż byliśmy najmłodszą ekipą w finale i należało podejść do tego turnieju z pokorą, jednak pomimo to chłopcy spisywali się bardzo dobrze stawiając wysoko poprzeczkę każdemu rywalowi do końca turnieju licząc się w walce o podium - wyznaje, gdy  już opadły emocje, trener P. Robakowski. - Stawką ostatniego meczu z Energetykiem Poznań był srebrny medal MW, jednak należało wygrać 2:0, każdy inny wynik dawał nam miejsce czwarte. Rozpoczęliśmy to spotkanie fantastycznie prowadząc od początku sukcesywnie powiększając przewagę punktową. Tak było do stanu 19:12. Niestety, wtedy coś się zacięło, mieliśmy problem ze skończeniem swoich akcji, za to przeciwnicy coraz bardziej się nakręcali. W naszą grę wkradła się nerwowość i po zaciętej końcówce przegrywamy 23:25, co oznaczało koniec marzeń o medalu. Mam nadzieję, że będziemy potrafili wyciągnąć odpowiednie wnioski i w przyszłym sezonie nasza gra będzie bardziej stabilna. Należy podkreślić to, że w składzie UKS Piast, aż dwunastu zawodników jest rok lub dwa młodszych od rywali. Jestem z Was dumny chłopcy!

(raf)
 
 
Klasyfikacja końcowa finału:
1. IUKS Jedynka Poznań
2. ENEA Energetyk Poznań
3. Joker Piła
4. UKS Piast Krotoszyn
5. UKS Szamotulanin Szamotuły
6. MUKS Jantar Kalisz

 

UKS Piast Krotoszyn: Patryk Wałęsiak (k), Stasiu Robakowski, Franek Nowicki, Patryk Figlak, Jan Banaszak, Oliwier Mroczkowski, Mateusz Kostka, Artur Węcek, Dawid Binkowski, Dominik Czachorek, Jakub Pilujski, Marcin Kulczyński, Bartosz Skowroński, Bartosz Kaczmarek. Trener: Piotr Robakowski.

Drive Intermarché – szybkie i wygodne zakupy spożywcze przez Internet.


Fotorelacja

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
Reklama - OSK AS Maria Maśniak

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową