iKrotoszyn.pl reklamy
Kobylin

Czujka tlenku węgla zapobiegła tragedii

Zdjęcie: OSP Kobylin

6 stycznia o godzinie 22:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące załączonej czujki tlenku węgla w budynku mieszkalnym w Kobylinie. Przeprowadzone pomiary potwierdziły obecność czadu. Kolejny raz to niewielkie urządzenie pomogło zapobiec tragedii.

Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że w pomieszczeniu kuchennym budynku wielorodzinnego załączył się czujnik tlenku węgla. Cztery osoby użytkujące lokal mieszkalny opuściły budynek przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej i nie uskarżały się na żadne dolegliwości związane z zaistniałym zdarzeniem - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg udali się do pomieszczenia, w którym znajdował się gazowy ogrzewacz wody celem weryfikacji stężenia gazów niebezpiecznych w atmosferze. Pomiary przeprowadzone za pomocą dwóch niezależnych urządzeń potwierdziły obecność tlenku węgla w tej części mieszkania. W dalszej części działań sprawdzono pozostałe kondygnacje w obiekcie, na których nie stwierdzono zagrożenia. Do czasu zakończenia działań jednostek ochrony przeciwpożarowej pozostałych 11 osób użytkujących obiekt opuściło swoje lokale mieszalne. Po przewietrzeniu obiektu i potwierdzeniu likwidacji zagrożenia lokatorzy otrzymali zgodę na powrót do budynku. Działania straży pożarnej trwały łącznie 57 minut.

- Opisana interwencja jednostek ochrony przeciwpożarowej to kolejny dowód na to, że czujniki tlenku węgla ratują ludzkie życie. Trwa kampania „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Przypominamy, że tlenek węgla potocznie zwany czadem jest bezwonny, bezbarwny, nie posiada smaku – dlatego nazywany jest cichym zabójcą. Zachęcamy do wyposażania domów i mieszkań w czujniki tlenku węgla. Przypominamy również o okresowych przeglądach przewodów kominowych i wentylacyjnych. Czujnik czadu to mała inwestycja w wielkie bezpieczeństwo. Zadbaj o siebie i bliskich! - apelują strażacy.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.