iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

REJESTRACJA POJAZDÓW OD A DO Z - KROTOCAR

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

Cztery zdarzenia w tym samym czasie. Kierowca uprzywilejowanej karetki z mandatem

2021-02-19 08:02:00

O dwóch zdarzeniach informowaliśmy już na naszym fanpage'u. Wczorajsze popołudnie nie należało do spokojnych dla krotoszyńskich służb ratowniczych.

Niemalże w tym samym czasie doszło do kilku zdarzeń, w których interweniowały straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

 

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej i Sienkiewicza w Krotoszynie

Zgłoszenie wpłynęło o godz. 16.05. Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia skierował jeden zastęp z JRG Krotoszyn oraz zastęp z OSP Krotoszyn. - Na miejscu Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił ze doszło do zderzenia samochodu osobowego i karetki pogotowia spoza systemu. Samochodem osobowym przemieszczała się jedna osoba, natomiast karetką pogotowia tylko personel medyczny. Kierowca samochodu osobowego był pod opieką personelu medycznego, a na miejsce zadysponowany został ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięcie skutków zdarzenia drogowego. W trakcie prowadzonych działań zastęp OSP Krotoszyn został przedysponowany na ulicę Kobylińską w Krotoszynie - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

,,

- Kierowca uprzywilejowanego pojazdu marki VW jadąc z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi osobowemu marki Mazda - mówi Bartosz Karwik z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 220 zł.

 

Policja apeluje do kierowców, aby podczas jazdy mieli oczy wokół głowy. - Warto nieco ściszyć muzykę w samochodzie i patrzeć w boczne lusterka, aby uniknąć tego typu niebezpiecznych zdarzeń - dodaje B. Karwik.

 

 

 

Czad na ul. Kobylińskiej w Krotoszynie

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godzinie 16.56. Była to informacja o załączeniu się czujnika tlenku węgla w jednym z lokali budynku wielorodzinnego na ulicy Kobylińskiej. Dyżurny stanowiska kierowania do zdarzenia za dysponował dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Krotoszynie oraz zastęp z OSP Krotoszyn, OSP Benice i OSP Zduny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i wyposażenie w sprzęt pomiarowy weszli do mieszkania i dokonali pomiaru stężenia gazów niebezpiecznych w atmosferze. Urządzenie pomiarowe JRG Krotoszyn potwierdziło obecność tlenku węgla. Osoby przebywające w mieszkaniu oraz pozostałe osoby będące w budynku zostały ewakuowane na zewnątrz obiektu. - Osoby przebywające w mieszkaniu w którym doszło do emisji tlenku węgla, uskarżały się na złe samopoczucie, dlatego KDR polecił ratownikom udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym zdarzeniu oraz zadysponował na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. W dalszej części działań strażacy przystąpili do wygaszenia pieców oraz przewietrzenia mieszkań, w których urządzenia pomiarowe wskazywały obecność tlenku węgla. Strażacy na bieżąco monitorowali strefę zagrożenia w budynku. Ponowne pomiary miernikiem wielogazowym potwierdziły likwidację zagrożenia i mieszkańcy mogli wrócić do swoich lokali. W trakcie prowadzonych działań Dyżurny Stanowiska Kierowania przyjął kolejne zgłoszenie na ul. osiedle Dąbrowskiego w Krotoszynie, gdzie skierował zastęp z OSP Krotoszyn oraz zastęp z JRG Krotoszyn, który zakończył działania na ul. Sienkiewicza - wyjaśnia st. kpt. T. Patryas.

 

 

 

Otwarcie mieszkania na osiedlu Dąbrowskiego w Krotoszynie

Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 17.09. - Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przebywa mężczyzna, z którym nie ma kontaktu i może być w stanie zagrożenia życia. Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej, ratownicy przy wykorzystaniu podręcznego sprzętu burzącego wykonali dostęp do mieszkania. W mieszkaniu przebywała osoba, z którą kontakt był utrudniony. Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na miejsce obecny był również patrol policji.

 

Pożar pawilonu handlowego przy ul. Targowej

Zgłoszenie do SKKP w Krotoszynie wpłynęło o godz. 17.09. - Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia przedysponował zastępy które kończyły działanie na osiedlu Dąbrowskiego czyli jeden zastęp z JRG Krotoszyn oraz jeden zastęp z OSP Krotoszyn. Do zdarzenia został skierowany również zastęp z OSP Zduny, który na czas prowadzonych działań na terenie Krotoszyna stanowił zabezpieczenie operacyjne powiatu. Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że podczas rozpalania w piecu centralnego ogrzewania doszło do zadymienia, strażacy wykorzystując urządzenia pomiarowe nie stwierdzili zagrożenia pożarowego. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do bazy - informuje rzecznik krotoszyńskiej straży.
Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Bar u Żaby

LAGUNASHOP

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAMiKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową