iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Czołówka - mały lupo wjechał pod koła dużego volvo

2022-05-11 13:05:00
Zdjęcie: KPP Milicz

O ogromnym szczęściu może mówić kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Lupo, który na prostym odcinku drogi wjechał wprost pod koła jadącego z przeciwka TIR-a. Pojazdy biorące udział w zderzeniu uległy poważnym uszkodzeniom i nie nadawały się do dalszej jazdy. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

 


Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, o godzinie 12:20 na drodze krajowej numer 15, pomiędzy miejscowościami Miłochowice – Lasowice w gminie Milicz.

 

- Wstępne policyjne ustalenia przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazały, że drogą z kierunku Miłochowic jechał samochodem osobowym marki VW Lupo 27-letni kierowca obywatelstwa ukraińskiego. Na prostym odcinku drogi kierowca nagle i niespodziewanie zjechał na lewy pas jezdni i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Po zderzeniu pojazdy wjechały do przydrożnych rowów – każdy po innej stronie drogi, gdzie następnie się zatrzymały. W wyniku zderzenia pojazdów kierowca VW Lupo doznał obrażeń ciała, dlatego niezwłocznie został karetką przewieziony do szpitala w Trzebnicy, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Mężczyzna może mówić jednak o dużym szczęściu, bo po czołowym zderzeniu się małego VW Lupo z ogromnym TIR-em, doznał tylko niegroźnych obrażeń ciała, które nie zagrażają jego życiu. Kierowcy volvo nic się nie stało - podaje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

 

Policjanci ustalili, że kierowcy uczestniczący w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Natomiast okazało się, że kierowca VW nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na czas prowadzenia policyjnych czynności na miejscu wypadku, droga krajowa numer 15 była przez kilka godzin zablokowana – nadjeżdżające pojazdy były kierowane przez strażaków na objazdy wyznaczone lokalnymi drogami.

Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego, a policjanci ponownie apelują do wszystkich kierowców o zmniejszenie prędkości jazdy i zachowanie ostrożności na drodze.

Źródło: KPP MiliczCzytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.