iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Czesław Roszczak najlepszym masterem roku!

Zdjęcie: kobylin.pl

Mieszkający w Łagiewnikach Czesław Roszczak do swojego niezwykłego dorobku sportowego dołączył kolejne cenne trofeum. Podczas Gali Lauru Królowej Sportu w Bydgoszczy, zawodnik UKS Olimpijczyk Pogorzela, został ogłoszony najlepszym masterem 2022 roku.

Startujący w kategorii M80 Czesław Roszczak uzyskał w sumie 58 punktów za zdobycie pięciu medali (cztery złote i brązowy) na Halowych Mistrzostwach Europy w Bradze (Portugalia) i pięciu medali (trzy srebrne i dwa brązowe) na Mistrzostwach Świata Masters w Tampere (Finlandia). Ponadto ustanowił nowy rekord Polski w hali w pchnięciu kulą - 12,44 m. Wynik ten jest najlepszym na świecie wynikiem uzyskanym pod dachem w sezonie 2022.

Zdobycie na wspomnianych imprezach 10 krążków pozwoliło Cz. Roszczakowi wyjść na pierwszą pozycję w ilości zdobytych medali na Mistrzostwach Europy i Świata w historii Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W sumie 52 krążki na jego koncie pozwoliły mu minąć dotychczas prowadzącego Andrzeja Piączkowskiego z Warszawy, który w swoim dorobku miał ich 50. Warto także przypomnieć, że Cz. Roszczak na Mistrzostwach Polski w Rzucie Ciężarkiem na Wysokość w Łagiewnikach, ciężarkiem o wadze 7,26 kg, jedną ręka przerzucił poprzeczkę na wysokości 5,30 m, co jest nowym rekordem świata w kat. M80.

Najlepszą kobietą w kategorii masters została Jolanta Morawczyńska startująca w chodzie. Na gali wręczono także statuetki seniorom. Wśród kobiet najlepszą okazała się wieloboistka Adriana Sułek, a wśród mężczyzn młociarz Wojciech Nowicki. Za niespodziankę sezonu uznano Annę Kiełbasińską, która zdobyła medale w biegu na 400 m. Również na zakończenie kariery sportowej wręczono statuetki doskonałym biegaczom Adamowi Kszczotowi i Marcinowi Lewandowskiemu. Ponadto uhonorowano najlepszego trenera i sponsorów wspomagających lekkoatletów.

Źródło: kobylin.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.