iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

Informator rynku pracy
Poradnik

Czego nie powinno się jeść na pusty żołądek?

2020-12-05 08:11:14

Choć wiele osób nie przywiązuje wagi do śniadania, to jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dużo osób spożywa go w biegu lub nie przywiązuje uwagi do składników. Taka praktyka może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi.

Śniadanie, choć często pomijane, powinno być dobrze skomponowanym posiłkiem. By mieć energię przez cały dzień, trzeba się do niego solidnie przyłożyć. Co ciekawe, żołądkowi nie jest wszystko jedno, jaki posiłek otrzyma na rozpoczęcie dnia. Niektóre produkty mogą go podrażnić lub wywołać inne dolegliwości. Do produktów, które powinny być eliminowane z jadłospisu na śniadanie należą np. pomidory. Nie chodzi tu o całkowitą rezygnację z czerwonego warzywa, ale o to, by nie jeść go na czczo. Szczególnie uważać na niego muszą osoby z refluksami i wrzodami żołądka. Może on również blokować wchłanianie żelaza. Owoce cytrusowe takie jak grejpfruty czy pomarańcze też nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ zawierają kwasy, które mogą podrażniać przełyk. Podobnie jest z ciężkostrawnymi surowymi warzywami, które nie powinny stanowić podstawy śniadania. Uwaga też na banany – mogą zaburzać równowagę magnezowo-wapniową.

 

Fani słodkiego nie będą zadowoleni z faktu, iż drożdżówki i croissanty również nie są wskazane, jako pierwszy posiłek. Zawierają sporo cukrów, przez co są prawdziwą bombą kaloryczną. Zjedzone na czczo mogą powodować też wzdęcia i podrażniają błonę śluzową żołądka. Specjaliści nie zalecają też jedzenia pikantny potraw na pusty żołądek. Podrażniają go i powodują zgagę.

 

Jeśli chodzi o słodkie, gazowane napoje to zdecydowanie powinno się je wykluczyć z porannych rytuałów. Niesamowicie podwyższają poziom cukru we krwi. W konsekwencji prowadzi to do spadku energii w ciągu dnia. Pita przed posiłkiem kawa lub herbata zwiększa kwasowość żołądka. Kawa pita na czczo może być przyczyną zapalenia błony śluzowej żołądka.
Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Motoinformator to nic innego jak dodatek motoryzacyjny gazet internetowych


Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową