iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Zdrowie

Ćwicz pamięć!

2019-09-02 10:16:00

Często zapisujesz rzeczy do zrobienia w smartfonie, aby odciążyć mózg? Błąd! Przez częste powtarzanie takiej praktyki osłabiasz swoją pamięć i nie będziesz w stanie zapamiętać prostych rzeczy!

Ćwiczenie pamięci jest równie ważne, co podtrzymywanie swojej sprawności fizycznej. Co więc robić, aby wzmocnić swoją pamięć? Jest na to kilka sposobów.

 

Warto zacząć od odpoczynku i odpowiedniej ilości snu. Poza tym najprostszym sposobem jest czytanie książek. Wystarczy na to przeznaczyć kilkanaście minut dziennie, by nasz mózg przestał się lenić. Od czasu do czasu rozwiąż jakiś rebus lub krzyżówkę. Może dla niektórych to przestarzała metoda, ale naprawdę skuteczna. Jeśli wolisz nowoczesną formę, to skorzystaj z wersji na telefon lub komputer.

 

Nie bez znaczenia jest odpowiednia dieta. Aby mieć zdrowy i sprawny mózg powinniśmy jeść węglowodany. Stawiajmy więc na pieczywo pełnoziarniste czy np. na kaszankę. Ważne jest też białko i kwas omega-3. Nie można zapomnieć o minerałach i witaminach.

 

Oprócz tego ważne są również witaminy i minerały. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebne są witaminy z grupy B, zwłaszcza witamina B1 i B6. W procesie zapamiętywania bierze również udział witamina PP. Magnez, wapń, potas, fosfor, żelazo i cynk to składniki, które sprawiają, że nasz mózg lepiej pracuje.

 

Nawet jeśli zastosujemy się do zasad wymienionych wyżej, choć nie zawsze jest to wykonalna, to warto zwrócić uwagę na to ile czasu nasz organizm potrzebuje na regenerację i poświęcić odpowiednią ilość godzin na sen.

 

 
Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawneiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl