Biadki

Covid-19. Zakażony uczeń szkoły w powiecie krotoszyńskim. W placówce wprowadzono obostrzenia

2020-09-11 14:09:00
Wynik dodatni przyniósł test przeprowadzony u jednego z uczniów szkoły w podkrotoszyńskich Biadkach. W placówce wprowadzono obostrzenia.

- Uczeń z dodatnim wynikiem testu został objęty izolacją, podobnie jak jego najbliżsi - mówi Natalia Snadna, kierownik oddziału nadzoru i rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Krotoszynie. - Uczniowie chodzący z nim do jednej klasy, razem z rodzicami znaleźli się na kwarantannie - dodaje.

W szkole sanepid przeprowadził wywiad epidemiologiczny, w wyniku czego, grono pedagogiczne, pozostali uczniowie, zostali poddani nadzorowi sanitarnemu. Oznacza to, że wszyscy muszą regularnie obserwować stan swojego zdrowia, mierzyć temperaturę ciała. Na razie jednak krotoszyński sanepid nie wydał decyzji odnośnie zdalnego nauczania w klasie, do której uczęszczał zakażony uczeń.

Odpowiednie obostrzenia zostały jednak już wprowadzone przez dyrekcję szkoły. 

 


W wyniku testów, które w minioną środę zostały przeprowadzone w mobilnym punkcie pobrań na krotoszyńskim targowisku przebadano 222 osoby. 11 próbek dało wynik dodatni.


Czytaj również