Teraz przyszedł czas na kolejny etap.
- Mamy gotowy program funkcjonalno-użytkowy dla zadania pn. Budowa kompleksu sportowego Orlik w Krotoszyn przy ul. Rybiej. To oznacza jedno - robimy kolejny ważny krok w stronę realizacji tej inwestycji! - informuje Urząd Miejski w Krotoszynie.
Wczoraj, jak podał magistrat został złożony wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Zgodnie z założeniami programu ministerialnego obiekt będzie składał się z boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach minimum 30x62 metry, dodatkowego obiektu sportowego, zaplecza sanitarno-szatniowego, oświetlenia kompleksu, ogrodzenia, stojaków rowerowych.
Trzeba też dodać, że w tym rejonie krotoszyńskich Parcelek, w ramach ubiegłorocznej edycji Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego, powstanie także boisko do siatkówki plażowej.
































