iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Co robią programiści? Jakie są rodzaje programistów?

Świat programistów jest bardzo pociągający dla wielu osób dzisiaj, zwłaszcza że technologia coraz bardziej przejmuje nasz codzienny świat. Zapotrzebowanie na takich specjalistów będzie zatem również wzrastać, a ludzie będą mogli w ten sposób też dobrze zarobić. Już teraz zarobki programistów prezentują się bardzo dobrze, ale jest to jednocześnie też pewna pułapka dla osób zainteresowanych tym tematem.

 

Na rynku możesz bowiem zauważyć ogromny przepych, jeśli chodzi o osoby starające się o początkowe stanowiska w świecie programistyki. W takim zakresie zarobki nie są też specjalne wysokie, ale inaczej sytuacja wygląda na wyższych stanowiskach. W Polsce rzeczywiście jest zapotrzebowanie na specjalistów wyższego szczebla, a ich zarobki przekraczają nawet 20 tys. złotych. Sprawdźmy zatem, jak wygląda praca programisty.

Front-end

W zakres obowiązków front-endowca wchodzi po prostu tworzenie stron www pod kątem tego, jak są one dobierane wizualnie przez użytkownika. Chodzi w tym zakresie o formę graficzną, ale też istotne znaczenie ma to, jak działa sama strona oraz jak dobrze prezentuje się doświadczenie ze strony samego użytkownika. 

 

Tutaj dobrym przykładem jest chociażby niejedno kasyno internetowe wybierane przez polskich graczy high roller, które tworzone jest z użyciem różnych warstw graficznych, a także możesz zauważyć różnice w zakresie funkcjonalności stron internetowych. W przypadku front-endowców dochodzi więc zatem do programowania tego, co po prostu widać na pierwszy rzut oka.

Back-end

Nie inaczej sytuacja wygląda już w momencie back-endowców, którzy w przeciwieństwie do tego, co opisaliśmy na górze, zajmują się oczywiście stronami internetowymi od strony bardziej zapleczowej. Tutaj istotne znaczenie ma sprawienie, aby silnik wybranej strony działał odpowiednio. Istotne jest zatem zadbanie o bazę danych oraz skrypty i innego rodzaju programy wykorzystywane w celu stworzenia odpowiedniej i funkcjonalnej strony. W skrócie wszystko to określa się po prostu mianem API.

 

Jako przykład posłużyć mogą nowe kasyna internetowe dla polskich graczy, w których przypadku całość jest zaprojektowana w taki sposób, aby istniała możliwość łatwego współgrania, a także komunikowania poszczególnych elementów i funkcji strony internetowej - w tym gier, ich RTP, bonusów czy metod płatności. Sama wymiana danych ma zatem na celu działać bez problemów oraz przebiegać tak szybko, jak to tylko możliwe.

Full-stack

Do tego oczywiście dochodzi także zawód w postaci full-stack developera. Jego celem będzie w wielkim skrócie łączenie obowiązków, które przypisane są osobno do back-endowców oraz front-endowców. Także specjaliści tego rodzaju mają jednocześnie dwie kwestie do opracowania, co czyni ich często pracownikami o największej specjalistycznej wiedzy z obydwóch zakresów.

 

W związku z full-stack musisz wiedzieć, że tutaj istotne jest w praktyce opanowania niemal do perfekcji obydwóch warstw tworzenia stron internetowych. Nie tylko więc istotne będzie zadbanie o to, co widzi sam użytkownik, ale też odpowiednie zaprogramowanie back-endu pod postacią API. Idą za tym jednak nierzadko najwyższe zarobki, dlatego najbardziej zdeterminowani pracownicy w tym zakresie celują właśnie w full-stack.

Podsumowanie

W przyszłości na pewno zapotrzebowanie na specjalistów z wszystkich wyżej wspomnianych kręgów pozostanie niezmiennie wysokie. Wpływa na to ciągły rozwój technologiczny oraz cyfryzacja społeczeństwa. Dlatego osoby zainteresowanie rozpoczęciem swoje kariery zawodowej w tym kierunku nie muszą obawiać się o przyszłość swojej pracy - gorzej będzie jednak z dostaniem się na konkretne stanowisko, gdyż rywalizacja może być naprawdę ogromna.

 
Źródło: Artykuł Sponsorowany
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.