Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Szkółka Roślin Ozdobnych Bielawni
Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Ważne sprawy

Ciężka sytuacja na oddziale covidowym w krotoszyńskim szpitalu. 50 łóżek zajętych...

2021-03-24 13:03:00

Kilka dni temu wspominaliśmy, że zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego, ponownie w Szpitalu Powiatowym w Krotoszynie powstał oddział covidowy.

Od 20 marca w krotoszyńskiej lecznicy przy ul. Mickiewicza jest w sumie 50 łóżek przeznaczonych dla chorych na Covid-19 oraz cztery tzw. łóżka respiratorowe czyli intensywnej terapii.

 

  • Oddział covidowy jest pełny

Niestety, sytuacja na dziś nie wygląda ciekawie. Tak jest już od kilku dni na oddziale covidowym w Szpitalu Powiatowym w Krotoszynie. I nic nie zapowiada szybkiej poprawy. Co więcej, sytuacja jest bardzo dynamiczna i poniższe dane w każdej chwili mogą się zmienić...

 

50 łóżek obecnie jest zajętych. Z czterech respiratorowych zajęte są dwa. Dodatkowe cztery, tzw. łóżka buforowe dla pacjentów na SOR-ze, także są zajęte.

 

  • Chorują coraz młodsi

Dużym i niepokojącym sygnałem jest także coraz młodszy wiek zakażonych osób trafiających do szpitali, także do krotoszyńskiej lecznicy.

 
- Pod koniec roku na oddziale covidowym znajdowały się osoby w wieku raczej 70 plus. Obecnie mamy kilku pacjentów w wieku dwudziestu kilku lat - informuje Beata Maj, zastępca dyrektora ds. administracyjno-finansowych SPZOZ w Krotoszynie.

 

  • Mutacja brytyjska

Lecznice w całym kraju przygotowują się więc na najgorsze. Przykładem jest sąsiedni Ostrów Wlkp. Decyzją wojewody wielkopolskiego od 23 marca, tamtejszy szpital ma dodatkowych 70. łóżek covidowych. W ten sposób liczba miejsc dedykowanych pacjentom zakażonym koronawirusem dobiła niemal do 200. - Obecność mutacji brytyjskiej koronawirusa nie ułatwia walki z chorobą. Choruje coraz więcej młodszych ludzi. Obecnie średnia wieku to 30-40 lat, zaledwie dwie osoby miały ok. 80 lat. Młodsi ciężej przechodzą tę chorobę, szybciej następuje pogorszenie stanu zdrowia. Teraz często zdarza się, że pacjent przychodzi sam do szpitala, ma złe wyniki po czym za dzień dwa następuje duże pogorszenie. Przedtem wielu pacjentów miało choroby dodatkowe, obecnie ok. 30 proc. to osoby zdrowie dotąd nie chorujące – tak sytuację ocenia dr Piotr Matyjaszczyk, kierownik oddziału Interny B, koordynator ds. Covid w ostrowskim szpitalu.

 
  • Sytuacja w Wielkopolsce

Według aktualnych danych wielkopolskie szpitale dysponują 2 627 łóżkami, z czego wolnych jest 459. Na II poziomie zabezpieczenia wolnych jest 297 łóżek z 2 096. Aktualnie w regionie jest 216 łóżek respiratorowych, z czego 74 jest dostępnych. Łącznie na II poziomie zabezpieczenia od 31 marca w Wielkopolsce będzie 2 418 łóżek, w tym 191 respiratorowych.

 

  • Kolejne zakażenia i zgony w powiece

Dziś, Ministerstwo Zdrowia w swoim komunikacie podało, że w powiecie krotoszyńskim odnotowanych zostało 66 przypadków zakażeń i trzy zgony. Niestety, eksperci są zgodni, że wciąż jeszcze przed nami szczyt trzeciej fali zachorowań. Prawdopodobnie jutro rząd ogłosi kolejne obostrzenia.

 

  • Szpital pracuje i przyjmuje

Warto dodać, że szpital przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie przyjmuje chorych internistycznych i chirurgicznych w trybie pilnym. Oddziały zlokalizowane w kompleksie budynków przy ul. Bolewskiego 4-8 oraz 14 w Krotoszynie, a także w budynku szpitala w Koźminie Wlkp. pracują w trybie dotychczasowym.

(raf)

 

Przeczytaj także:

W krotoszyńskim szpitalu ponownie rusza oddział covidowy. Czy to zapowiedź dużego wzrostu zachorowań?

Drive Intermarché – szybkie i wygodne zakupy spożywcze przez Internet.


SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
Reklama - OSK AS Maria Maśniak

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową