iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Nasze interwencje

Ciemno, ale ma być jaśniej...

2021-09-23 07:09:00

Zdjęcie: Czytelnik - stadion godz. 19.30, podczas treningu jednej z grup młodzieżowych.
Tym razem nie o zalaniu i stojącej wodzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią na krotoszyńskim stadionie. Choć kwestia dotyczy tego samego obiektu.

Coraz szybciej zapada zmrok. Sytuacja normalna, bowiem mamy już końcówkę września. Za miesiąc zmiana czasu na zimowy, więc jeszcze wcześniej ciemności spowiją ulice.

 

Piękne zrewitalizowane krotoszyńskie Błonia zachęcają mieszkańców do odwiedzin. I to widać, bowiem gdy pogoda dopisuje tętnią życiem. Tymczasem, gdy w godzinach wieczornych teren wokół stadionu lśni w blasku jupiterów, krotoszyński stadion tonie w mroku.

 

fot. S. Kalak

 

Główna murawa pozbawiona jest oświetlenia, mimo iż w planie takowe było. Zabrakło jednak pieniędzy... Boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią posiada jednak lampy. Co prawda jest to pozostałość po czasie sprzed rewitalizacji, ale zawsze to jakieś ...światełko. Trudno bowiem użyć słowa oświetlenie. Od, co najmniej tygodnia, jedna z lamp skierowanych na murawę nie działa (patrz: zdjęcie u góry strony). W sumie wokół boiska jest sześć takich masztów. Pozostałe świecą, ale o tym w jaki sposób, przekonują się codziennie grający tam piłkarze.

 

Wczoraj, po godz. 19.00 zakończył się mecz ligowy juniorów młodszych Astry Krotoszyn. Aż dziw, że sędzia nie przerwał spotkania, bowiem trudno było dostrzec piłkę tocząca się po murawie. - To jest żałosne. Bramkarz łapał piłkę na czuja, na chybił trafił... - mówi nam jeden z młodych piłkarzy. Wszyscy - zarówno gospodarze, jak i przyjezdni - zeszli z boiska zniesmaczeni.

 

Treningi na krotoszyńskim stadionie rozpoczynają się w godzinach popołudniowych. Co normalne, bowiem wcześniej dzieci i młodzież są w szkole. Starsze grupy i seniorzy trenują wręcz wieczorami. Ostatni piłkarze w ciągu tygodnia schodzą z murawy przed godz. 21.00. Warto więc zadać sobie pytanie, czy ten nowy obiekt, który kosztował miliony złotych, będzie mógł być w pełni wykorzystany?

 

Okazuje się, że jest na to jakaś szansa. Na początek - jak się dowiedzieliśmy - w planie jest uzupełnienie niedziałającego oświetlenia bocznej murawy. A na horyzoncie jest także większa inwestycja.

 

- Chcemy wymienić to oświetlenie na lepsze, na takie, jakie powinno być - tłumaczy Tomasz Niciejewski, prezes Centrum Sportu i Rekreacji "Wodnik" w Krotoszynie.

 

Wszystko jest jeszcze na etapie przetargu. - Trzeba trochę uzbroić się w cierpliwość - dodaje. Jaśniej na bocznej murawie powinno zrobić się jeszcze przed zimą.

Rafał Figlak
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

DOM ZDROWIA
https://www.facebook.com/domzdrowiakrotoszyn Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
Na sygnale


Dni Karpia 2021