Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Szkółka Roślin Ozdobnych Bielawni
Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

Ciąg dalszy sprawy z PSZOK-iem. Za opóźnienia w otwarciu 250 zł kary dziennie

2021-03-03 13:03:00

Mieszkańcy gminy Krotoszyn wciąż nie doczekali się uruchomienia nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Transportowej. Kiedy to nastąpi?

Nowy PSZOK miał ruszyć z początkiem 2021 roku. Tymczasem za nami dwa miesiące nowego roku, a w tej kwestii - przynajmniej dla mieszkańców - niewiele się zmieniło. A przypomnijmy, że punkt przy ul. Transportowej miał działać tylko przez 12 miesięcy. Potem w planach jest ponownie uruchomienie zmodernizowanego PSZOK-u przy ul. Ceglarskiej. Obecnie w ramach Związku Międzygminnego Eko Siódemka można korzystać z punktu w Rzemiechowie.

 

- Z informacji uzyskanych od Wykonawcy zadania, tj. Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o wynika, że na dzień dzisiejszy Spółka w całości wykonała zadania wchodzące w skład części techniczno-organizacyjnej zadania, t.j.: Spółka wydzierżawiła teren przy ul. Transportowej 11, dokonała niezbędnych prac przygotowawczych w celu uruchomienia PSZOK zgodnie z przepisami prawa i poczyniła niezbędne inwestycje obejmujące m.in. kupno kontenera biurowego, oświetlenie terenu, monitoring terenu oraz instalację hydrantu przeciwpożarowego. Nadal trwa jednak część formalno-prawna zadania, t.j. uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń dla prowadzenia PSZOK. Wszelkie wymagane przepisami prawa wnioski zostały przez Spółkę złożone do odpowiednich instytucji. Na opóźnienie w wydaniu pozwoleń na uruchomienie PSZOK  w tej lokalizacji znaczny wpływ ma z pewnością protest mieszkańców ulicy Transportowej i terenów sąsiednich - informuje Magdalena Minta, kierownik Działu Gospodarki Odpadami i Administracji Związku Międzygminnego Eko Siódmka.

 

Oczywiście takie wyjaśnienia nie rozwiążą problemów mieszkańców Krotoszyna i okolic, którzy teraz muszą transportować swoje np. budowlane odpady do sąsiedniej gminy. Czy na szybsze rozwiązanie tego problemu wpłyną dodatkowe koszty, jakie obecnie ponosi wykonawca?

- Zgodnie z Umową z dnia 26 października 2020 r. Wykonawca miał 60 dni od daty podpisania umowy na uruchomienie PSZOK na terenie Krotoszyna. W przypadku nie zrealizowania tego zadania Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w wysokości 250 zł za każdy dzień opóźnienia w uruchomieniu punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych - informuje Eko Siódemka.

(raf)

 

Przeczytaj także:

 

Co z PSZOK-iem przy Transportowej?

 
Drive Intermarché – szybkie i wygodne zakupy spożywcze przez Internet.


SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
Reklama - OSK AS Maria Maśniak

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową