iKrotoszyn.pl reklamy
Wyścigi samochodowe

Były problemy na torze, ale jak zwykle nie zawiedli!

2022-07-22 11:07:00
Zdjęcie: KM Racing Team

W miniony weekend odbyła się V i VI runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022, w których w klasie DN2, uczestniczył krotoszyński zespół KM Racing Team. 


Podobnie jak w minione weekendy wyścigowe bracia Mateusz i Krystian Ciesiółkowie zjawili się już w czwartek, aby uczestniczyć w treningach i sprawdzić ustawienia aut przed zbliżającymi się zawodami.

W piątek odbyły się kwalifikacje do sobotniego wyścigu. Przebiegły one bezproblemowe i zgodnie z planem, jaki założyła sobie krotoszyńska załoga. Zajęli więc dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji klasy Dywizja Narodowa 2. Sobota to już pierwszy wyścig weekendu.

Startując z pierwszej pozycji Mateusz utrzymał swoją lokatę i dowiózł ją do mety. Krystian startując z drugiego miejsca, po zaciętej rywalizacji, ukończył wyścig na tej samej pozycji.

Niedziela to ostatni dzień rywalizacji. - Rozpoczęliśmy od uczestnictwa w porannych kwalifikacjach, w których powtórzyliśmy wynik końcowy z piątku. Zająłem pierwsze, a Krystian drugie miejsce w klasie DN2 - mówi Mateusz Ciesiółka. Niedzielne popołudnie to start drugiego wyścigu weekendu. - Udało się nam utrzymać pierwsze miejsce z kwalifikacji i wygrać wyścig. Niestety, w drugim aucie wystąpiła awaria sprzęgła i Krystian pozostał tylko na jednym biegu. Wyścig udało mu się skończyć na czwartym miejscu w klasie - podsumowuje krotoszynianin.

- Bardzo dziękujemy naszym kibicom za doping oraz firmom, które pomagają nam w tym roku w naszym udziale w całym sezonie WSMP 2022, a mowa tu o firmach: Agencja BiW Ubezpieczenia, Tablice24.com.pl, Gazeta Internetowa iKrotoszyn.pl, firmie Jotkel, MC TEAM Agencja Interaktywna oraz Obróbka Skrawaniem Podskarbi.
Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.