iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Był poszukiwany, bo nie płacił alimentów. Na swoim koncie miał jednak o wiele więcej...

Zarzuty dwóch kradzieży, kradzieży z włamaniem i niealimentacji przedstawili 33-letniemu ostrowianinowi policjanci z Jarocina. Zatrzymali go jednak mundurowi z Krotoszyna.

- W związku z prowadzonym przez śledczych z Jarocina postępowaniem dotyczącym przestępstwa niealimentacji, za podejrzanym o jego popełnienie 33-letnim mieszkańcem powiatu ostrowskiego wszczęto poszukiwania. Przez kilka miesięcy mężczyzna skutecznie unikał odpowiedzialności często zmieniając miejsce swojego pobytu. 1 czerwca został on jednak zatrzymany na terenie powiatu krotoszyńskiego przez miejscowych stróżów prawa - podaje policja.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany trafił do komendy w Jarocinie, gdzie usłyszał zarzut uchylania się od obowiązku alimentacyjnego na rzecz dwóch swoich córek. W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym kryminalni ustalili, że jest on podejrzewanym o dokonanie także innych przestępstw na terenie powiatu jarocińskiego.

W marcu miał on dokonać kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu w Jarocinie, skąd zabrał dwie glebogryzarki, kosę spalinową oraz kanister z paliwem powodując straty w wysokości ponad 2 tys. zł.

Kolejnego przestępstwa dopuścił się na przełomie marca i kwietnia 2023 r. kiedy to z terenu parku miejskiego ukradł rury miedziane o wartości ponad 6 tys. zł. Tym czynem spowodował uszkodzenie klimatyzatorów, co spowodowało kolejne straty wycenione przez właściciela firmy montażowej na kwotę 7 tys. zł.

33-latek w tym samym czasie pokusił się o elementy klimatyzatorów zamontowanych na jednym z miejscowych marketów i dokonał ich kradzieży.

- Ponieważ mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał wyrok pozbawienia wolności, oba zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem zostały zakwalifikowane jako popełnione w warunkach recydywy. 33-latek poniesie też odpowiedzialność karną za niepłacenie zasądzonych alimentów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów - wyjaśnia policja.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.