iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

SEKOL TARTAK
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

Był Adolf jest i Che! Na kogo padnie następnym razem?

2021-04-30 14:04:00

Zdjęcie: eSesja
Nie brakuje w krotoszyńskim samorządzie odniesień do historii. Swego czasu mieliśmy głośną sprawę z Adolfem. Teraz swoich pięciu minut doczekał się owiany złą chwałą kubański rewolucjonista.

Aby mieć pogląd na całość tematu warto wrócić do początków słynnych porównań na sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie.

W tej kadencji samorządu wszystko zaczęło się od wypowiedzi radnego Bartosza Kosiarskiego, którą skierował w stronę skarbnika miejskiego. Nie zostało to ujęte na wizji, ale na dyktafonie. W czasie mojego wystąpienia powiedział: "Adolf przemawia". Żarty mają pewne granice. Przyrównanie kogoś do Hitlera przez Polaka, nauczyciela młodzieży... Takich żartów nie można robić. Byłem zszokowany, gdy to usłyszałem - tak w sierpniu minionego roku wypowiadał się na naszych łamach Grzegorz Galicki, skarbnik Krotoszyna. Sprawa trafiła do sądu.

 

Przeczytaj także:

 

Sprawa w toku. Niby koniec, a jednak...

 

 

Podczas ostatniej sesji, która była prowadzona w trybie zdalnym (online), padło kolejne porównanie. Tym razem jego autorem był burmistrz Franciszek Marszałek. Adresatem był radny Bartosz Kosiarski, który wcześniej zadał kilka pytań dotyczących m.in. krytej pływalni Wodnik, nowej zagrody dla alpak w krotoszyńskim parku...

 

Przeczytaj także:

 

Malaga, Tiki Taki... leżaki i alpaki oraz obsrane ławki w parku. Czy to są, tzw. pierdoły?

 

A burmistrz zaczął tak. - Przypomnę radnemu Kosiarskiego, może nie pamięta... Nie no, pamięta..., że w 2018 roku były wybory samorządowe. Z tego co pamiętam, to radny Kosiarski startował jako kandydat na burmistrza. I to jest bardzo proste - mówię to dziś radnemu Kosiarskiemu, ale też innym - że wystarczy wygrać te wybory i później można... - niestety w tym momencie okazało się, że adresat tej wypowiedzi nic nie słyszy... Po ponownym nawiązaniu połączenia burmistrz zaczął więc od początku.

My jednak "przewiniemy" dalej jego wypowiedź. Zatem, włodarz kontynuował... - Staram się unikać wypowiedzi politycznych. Sprzeczać się powinniśmy bardziej merytorycznie, ale pan Kosiarski wstawki polityczne wkłada. Pan radny miał swój komitet wyborczy, który dzielnie walczył, w efekcie czego ma jedną osobę w Radzie Miejskiej. Tą osobą jest radny Kosiarski. To już tak to wyborcy ocenili. Tutaj pan radny Kosiarski przypomina mi w tej chwili takiego słynnego na cały świat rewolucjonistę Ernesto Che Guevarę, zwłaszcza z tej ostatniej fazy swej działalności. To tak mówię trochę z sympatii do radnego, bo jest jeszcze czas. Jesteśmy w połowie kadencji, więc tylko dziś ten wyjątek pozwoliłem sobie zrobić, bo jest jeszcze czas pracować dla lokalnej społeczności. A za dwa i pół roku wyborcy nas ocenią i tyle tego politycznego komentarza.

 

Po tych słowach z dobrą radą dla burmistrza wyszła radna Sławomira Kalak. - Kiedyś, ktoś prezesowi Kaczyńskiemu powiedział, że ma sobie wygrać wybory i je sobie wygrał. Więc, żeby pan burmistrz w złą godzinę tych słów nie wypowiedział.

 

Rzecz jasna do monologu F. Marszałka odniósł się główny zainteresowany. - Nie wiem, gdzie pan dziś odczytał moje polityczne pstryczki. W porównaniu do pańskich koalicjantów, to ja się w ogóle nie wypowiadam politycznie - rozpoczął radny Bartosz Kosiarski. - Trochę mi jest przykro, bo pan mnie porównał do Che Guevary, zwłaszcza przy jego schyłku, a wiemy jak on skończył. Został schwytany i zabity. Teraz nie wiem, jak mam odnieść to do swojej osoby, czy pan mi w tym momencie grozi? Mam nadzieję, że świadomie wypowiedział pan te słowa. Czy mam się czuć zagrożony? Czy moja rodzina ma czuć się zagrożona słowami, które pan wypowiedział? 

 

Wystąpienie burmistrza oburzyło też radnego Mariusza Urbaniaka. - Oczekuję, że pan wycofa te słowa albo przeprosi Bartka. Takie porównanie nie powinno panu przejść przez usta.

 

Co na to F. Marszałek? - Trzeba na to porównanie popatrzeć w kontekście szerszym. Nasunęło mi się z tego, że pan radny Kosiarski jest sam w radzie i dlatego było to porównanie do tej ostatniej fazy działalności Che Guevary. Jeśli poczuł się tym pan dotknięty, to serdecznie i szczerze przepraszam.

 

Czego jeszcze dowiemy się na kolejnych sesjach? Jakie jeszcze nazwiska z historii świata poznamy? Oby już te, które zapisały się samymi złotymi zgłoskami...

(raf)Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Bar u Żaby
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaiKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową