iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Busem uderzył w drzewo. Kierowca trafił do szpitala

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Wczoraj o godzinie 20:49 na trasie Krotoszyn - Wróżewy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem busa.

Do zdarzenia dyżurny stanowiska kierowania zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Krotoszyn.

- Po dotarciu na miejsce zastępów pożarniczych, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że samochód dostawczy wypadł w drogi i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Kierowca znajdował się poza pojazdem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia następnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego poszkodowany został przekazany personelowi medycznemu. Podjęto decyzję o przewiezieniu poszkodowanego na SOR.

- Strażacy w uszkodzonym pojeździe odłączyli akumulator oraz zabezpieczyli wycieki płynów technicznych. Po zakończonych czynnościach realizowanych przez funkcjonariuszy policji działania straży pożarnej zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania. Działania straży pożarnej trwały 46 minut - dodaje T. Patryas.

 

AKTUALIZACJA - ustalenia policji

- Na miejscu wstępnie ustalono, że kierujący pojazdem Citroen Jumpy, 40-letni mieszkaniec Krotoszyna, na trasie Krotoszyn - Wróżewy, z  niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący na miejscu został zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu na urządzeniu Alcoblow - nietrzeźwy. Z uwagi na obrażenia oraz konieczność diagnostyki lekarskiej - brak możliwości określenia zawartości alkoholu w organizmie. W związku z powyższym pobrano krew do badania. Pojazd po czynnościach zabezpieczono na parkingu. Wykonano czynności w trybie art. 308 kpk. Obrażenia mężczyzny w trakcie ustalania. Postepowanie prowadzi KPP Krotoszyn - podaje asp. sztab. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej policji.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.