iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Brackie podsumowanie roku

Zdjęcie: KBS Krotoszyn

W 2022 roku Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie zorganizowało wiele imprez. Członkowie KBS wzięli także udział w licznych turniejach strzeleckich oraz uroczystościach państwowych, patriotycznych, samorządowych czy kościelnych.

Członkowie Bractwa przeprowadzili remont strzałowni na strzelnicy doprowadzając ją do jej pierwotnego wyglądu. Warto dodać, że teraz wyniki w turniejach strzeleckich nie są tylko spisywane ręcznie, ale również umieszczane w systemie komputerowym i są widoczne na monitorze na bieżąco podczas każdego strzelania. Ostatni okres to również poprawa systemu technicznego wózków strzeleckich oraz monitoringu na strzelnicy.

W minionym roku do struktur KBS przyjęto siedmiu nowych członków, a dwóch pożegnano. - Jeden z nich zmienił miejsce zamieszkania i wypisał się z naszej organizacji, lecz nie sposób nie wspomnieć o drugim, czyli śp. Ireneuszu Dobrasie, który zmarł podczas obchodów 100-lecia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP w Poznaniu, godnie reprezentując do końca życia naszą organizację. Ciężko jest przeboleć taką stratę… - informuje KBS w Krotoszynie.

Warto dodać, że obecnie członkowie Bractwa mieszkają nie tylko na terenie gminy, ale również są spoza naszego województwa i kraju (jeden z naszych członków mieszka w USA).

Miniony rok to 100-lecie Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP oraz jubileusz 355-lecia powstania organizacji. A w ubiegłorocznym strzelaniu Królem został Maciej Błażejewski, Marszałkiem - Stefan Michalski, Rycerzem - Piotr Horyza, Mistrzem - Maciej Błażejewski, I wicemistrzem - Tomasz Ratajczak, a II wicemistrzem - Bartosz Marciszewski.

Wykaz uroczystości i imprez z udziałem KBS w Krotoszynie znajduje się na stronie Bractwa.

Źródło: KBS Krotoszyn
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.