iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Bracia kurkowi odznaczeni przez wojewodę

2022-06-01 08:06:00

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wręczył odznaczenia Wielkopolanom, którzy otrzymali wyróżnienia za swoją ofiarność, zaangażowanie społeczne, długoletnią pracę i wybitne osiągnięcia zawodowe. Wśród nich znaleźli się krotoszynianie.


- Wszyscy Państwo są liderami przemian, które nieustannie zachodzą w Polsce, a odznaczenia państwowe są nagrodą, a także formą publicznego podziękowania za wszystko, co Państwo dla Polski uczynili. To dla mnie prawdziwy honor i prawdziwy zaszczyt móc podziękować w imieniu całej Polski, a taki jest przywilej wojewody, reprezentującego dziś prezydenta Rzeczypospolitej, za wielkie dokonania i realne, rzeczywiste zasługi – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

 

Odznaczenia dla krotoszynian:

  • Złoty Krzyż Zasługi - za zasługi w działalności społecznej

Marek Witold Dumczal, członek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie, od prawie 30 lat szkoli adeptów strzelectwa w myśl hasła: "Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie", dbając o tradycję i historię bractwa strzeleckiego.

 

  • Srebrny Krzyż Zasługi - za zasługi w działalności społecznej

Franciszek Lisiak, członek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie, zasiada w Zarządzie Okręgu Ostrowskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej, uczestnik uroczystości patriotycznych i historycznych.

 

  • Brązowy Krzyż Zasługi - za zasługi w działalności społecznej,

Maciej Paweł Błażejewski, jeden z założycieli Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie, przez lata wspiera charytatywnie i jako sponsor działalność Bractwa, szkoli młodzież w strzelectwie i bierze udział w uroczystościach o charakterze historycznym i patriotycznym. Skarbnik w Zarządzie Okręgu Ostrowskiego  Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

 

  • Brązowy Krzyż Zasługi - za zasługi w działalności społecznej

Leszek Wawrzyniak, członek - współzałożyciel reaktywowanego w 1994 roku  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie, strzelmistrz i sędzia wielu zawodów strzeleckich ,od 30 lat szkoli adeptów strzelectwa zbierając i archiwizując dokumenty historyczne dotyczące bractwa.

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.