Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wyścigi samochodowe

Błąd sędziego i walka w deszczu...

2019-05-14 07:46:32

Za nami pierwszy weekend sezonu 2019 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Krotoszyński zespół KM Racing Team startuje w mocno obsadzonej Dywizji Narodowej 3.

- Dla nas pierwszy wyścigowy weekend w sezonie 2019 rozpoczął się już w czwartek, w który zaliczyliśmy pierwsze treningi. Pogoda nas niestety nie rozpieszczała. Cały dzień padało. Był to dla nas pierwszy raz, gdzie mogliśmy sprawdzić się w mokrych warunkach na torze - mówi Mateusz Ciesiółka z zespołu KM Racing Team. - Treningi przebiegły zadowalająco, ale niestety nie udało nam się przygotować auta na suchą nawierzchnię. Piątek, to już słoneczny dzień i kwalifikacje do pierwszego wyścigu, w których wywalczyliśmy drugie miejsce w swojej klasie - dodaje.

Kolejny dzień, to już bardzo wyczekiwany przez zespół wyścig. Niestety, po wyjeździe na pola startowe auto nie chciało odpalić. - Nie możemy ruszyć do okrążenia formującego. Na szczęście po popchnięciu auto odpaliło. Niestety, dyrektor wyścigu podjął decyzję, iż będziemy startować z depo. Wyścig skończyliśmy na szóstym miejscu w klasie - wyjaśnia M. Ciesiółka. - Znając regulamin, który mówi iż kierowca ma możliwość kilka razy próbować zapalić silnik poprzez popchnięcie pojazdu, a następnie wraz z innymi kierowcami lub zaraz za nimi ruszyć na okrążenie formujące, udaliśmy się po wyścigu do dyrektora. Otrzymaliśmy informację, że to my nie znamy regulaminu i czegoś takiego nie ma. Po przeczytaniu stosownego punktu regulaminu WSMP 2019, dyrektor wyścigu stwierdził że sprawdzi to, po czym stwierdza, iż popełnił błąd i można to było zrobić inaczej. Tym samym mamy zepsuty cały wyścig, gdzie ciężko dogonić czołówkę naszej klasy, jeśli wszyscy jadą zbliżonym tempem, a ja musiałem się przedzierać z tyłu stawki startując z depo - mówi niezadowolony kierowca KM Racing Team.

Niedziela, to od rana kolejne kwalifikacje do popołudniowego, drugiego wyścigu. - W mokrych kwalifikacjach wywalczyliśmy trzecie miejsce w klasie DN3. W wyścigu, który odbywa się w deszczu zdobywamy kolejne doświadczenie, gdyż pierwszy raz uczestniczymy w tzw. starcie lotnym. W samym wyścigu działo się bardzo dużo. Ostatecznie udaje się dojechać w całości do mety na piątym miejscu - relacjonuje.

- Już teraz zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się za cztery tygodnie, tj. 7-9 czerwca również na Torze Poznań. Pragniemy bardzo podziękować naszym partnerom, którymi są: Agencja Ubezpieczeniowa BiW, Tablice24.com.pl, iKrotoszyn.pl Gazeta Internetowa, firmie Jotkel, Serwis Właśniak oraz miastu Krotoszyn za wsparcie.

 

 Fotorelacja
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl