iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Biegiem w Święto Niepodległości

11 listopada, w dniu Święta Niepodległości w całym kraju odbyło się wiele imprez biegowych. W kilku z nich wzięli udział biegacze KS Krotosz.

W Górze odbył się jubileuszowy 30. Ogólnopolski Bieg Niepodległości, w którym wystartowało 149 zawodników. - W imprezie kluczowe role odegrali nasi klubowicze. Daniel Marek, z czasem 36:18, zajął 5. miejsce open i stanął na ostatnim stopniu podium dla najlepszych zawodników w tym biegu. Artur Marek przekroczył linię mety na 9. miejscu open. Czas 37:35 dał mu zwycięstwo w kategorii M50. Wielu zawodników biorących udział w biegu, widząc koszulki KS Krotosz Krotoszyn, kwitowało to słowami: „Jest KS – będzie szybkie bieganie” - relacjonują biegacze z Krotoszyna.

Jednym z największych biegów niepodległości w Polsce był Run Poland w Poznaniu, w którym startowało około 6 tysięcy uczestników. Zawodnicy na dziesięciokilometrową trasę wyruszyli dokładnie o godz. 11.11. Biegli ulicą Grunwaldzką, aż do Cmentarnej, tam nawracali i znów ulicą Grunwaldzką dotarli do mety ulokowanej w pobliżu MTP. Najszybszym wśród mężczyzn był Arkadiusz Gardzielewski, który dystans pokonał w czasie 29:56. Wśród kobiet najszybsza była Martyna Masłowska (35:34). Na mecie na wszystkich uczestników czekał pamiątkowy medal – statuetka z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki na koniu. Dodatkową nagrodą za wysiłek był tradycyjny, wielkopolski rogal świętomarciński. KS Krotosz Krotoszyn reprezentowało 7 zawodników. Najszybciej pobiegł Karol Olejniczak, którego czas 40:14 dał 200. miejsce wśród 6 tysięcy startujących. Z dobrej strony pokazał się Miłosz Kaczmarek – uzyskał on czas 41:20. Poza wyżej wymienionymi w biegu wystartowali także: Joanna Olejniczak, Krzysztof Kasprzak, Jan Jaruzel, Adam Szymański i Bogdan Parysek.

W innym miejscu Poznania, nad Jeziorem Strzeszyńskim, odbył się Poznański Bieg Niepodległości Kocham Polskę. - Razem z jedynym reprezentantem klubu, Sergiuszem Sójką, na starcie stanęło ponad 300 osób (na dystansach 5 i 10 km). Na dłuższym, dziesięciokilometrowym, dystansie zwyciężył Cezary Duda (36:51). Najszybszą kobietą została Małgorzata Wawrzyniak (45:32). Doskonały czas Sergiusz Sójki (38:38) dał mu świetne 3. miejsce open - opisują Krotoszanie.

W piątek 10 listopada, w przeddzień święta narodowego, odbył się 3. Pępowski Bieg Niepodległości, w którym na dwóch dystansach (5 i 10 km) wystartowały łącznie 372 osoby. Dystans 10 km najszybciej pokonał Krzysztof Szymański – 34:06. Pierwszą kobietą była Joanna Jeż – 42:22.KS Krotosz reprezentowało 7 zawodników. Najlepiej spisał się Patryk Karwik, który uzyskał czas 37:52. Poza nim w zawodach uczestniczyli Marika i Karol Mroczkowscy, Krzysztof Antkowiak, Piotr Grzempowski, Bogumił Kostka i Łukasz Zając.

Najdalej od Krotoszyna Święto Niepodległości celebrował Piotr Tyczyński, który wziął udział w X Zakopiańskim Biegu Niepodległości. Pięciokilometrowa, trudna trasa, wiodła ulicami Zakopanego, między innym najsłynniejszą arterią – Krupówkami.

W Starej Obrze, w Treborowskiej Piątce, pobiegł Błażej Zimmermann razem ze swoim psem Lucy, by w ten sposób uczcić narodowe święto.

Udział w tylu biegowych imprezach na terenie kraju jest świadectwem na to, że że biegacze KS Krotosz Krotoszyn w patriotyczny, a zarazem sportowy sposób, świętowali 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.