Z policji

Biały proszek, amunicja i skradziony samochód wart ćwierć miliona złotych. Zarzuty dla czterech mężczyzn

2021-11-29 11:11:00
Zdjęcie: KPP Krotoszyn
Krotoszyńscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu marki Audi RS7. Mundurowi w trakcie przeszukania mieszkań u jednego z zatrzymanych zabezpieczyli blisko 2 kg białej proszkowej substancji i amunicję.

- W połowie września krotoszyńska policja została powiadomiona o kradzieży samochodu Audi RS7 o znacznej wartości. Zgłaszająca wskazała że skradziony pojazd wart jest 250 tys. zł. Śledczy od razu zajęli się tą sprawą, mając na celu odzyskanie auta oraz zatrzymanie sprawców. Zabezpieczyli monitoring i ślady z miejsca zdarzenia - podaje asp. sztab. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Kradzieżą samochodu zajęli się funkcjonariusze zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu i przestępczością około samochodową z Krotoszyna. - Godziny spędzone na pracy operacyjnej doprowadziły kryminalnych do czterech mężczyzn. Szybka reakcja i sprawnie zabezpieczone ślady doprowadziły ich do miejscowości Poznań i Luboń. Kryminalni skutecznie zlokalizowali złodziei samochodu, a następnie przeszukując mieszkanie jednego z nich ujawnili prawie 2 kg substancji w proszku, które zostaną wysłane do badań, a także amunicję. Mundurowi zabezpieczyli również urządzenia służące do zagłuszania sygnału GPS. W toku dalszych czynności kryminalni dowiedzieli się, że samochód został już zdemontowany, a kilka części od skradzionego auta znajduje się w garażu na terenie jednej z posesji, co zostało potwierdzone - informuje asp. sztab. Piotr Szczepaniak.

 

Cała czwórka mężczyzn w wieku 31 – 40 lat usłyszała prokuratorskie zarzuty. Na wniosek prokuratury wobec mężczyzn sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Teraz czeka ich rozprawa sądowa, podczas której trzech z nich może zostać skazana za kradzież samochodu nawet na 10 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty pomocnictwa w kradzieży, za co grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

- W związku z posiadaniem znacznych ilości substancji, które zostały wysłane do badań laboratoryjnych, oraz posiadania amunicji nie wykluczone jest przedstawienie kolejnych zarzutów. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej komendy nadal będą prowadzić czynności w sprawie kradzieży pojazdu. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również