iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Będzie termomodernizacja sali gimnastycznej w Ceramie

Dziś, w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie, podpisano umowę na dofinansowanie projektu pn. Termomodernizacja budynku C – sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1.

Sala gimnastyczna ZSP 1 mieści się w kompleksie budynków przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie. Szkoła należy do największych placówek ponadpodstawowych w powiecie, do której uczęszcza ponad pół tysiąca uczniów. Sala jest budynkiem z lat 60., niepodpiwniczonym, wymagającym gruntownych remontów. Obecnie ogrzewanie tak dużego obiektu rodzi bardzo poważne koszty i powoduje straty dla środowiska, dlatego też powstał zamysł przeprowadzenia w nim prac termomodernizacyjnych. Wobec trudnej sytuacji budżetowej powiatu inwestycja byłaby nie do zrealizowania bez wsparcia zewnętrznego. Okazją do uzyskania dofinansowania okazał się nabór w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, który stwarzał możliwość uzyskania do 85 proc. dofinansowania na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Powiat Krotoszyński aplikował o środki i uzyskał wsparcie w kwocie 612 tys. 234, 46 zł przy wartości całkowitej projektu 727 tys. 275,85 zł . Termin realizacji zadania upływa w czerwcu 2023 roku. Obecnie trwa postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę robót budowlanych, które powinny zostać przeprowadzone w połowie roku.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone prace termomodernizacyjne polegające m. in. na przeprowadzeniu izolacji termicznej dachu oraz ścian zewnętrznych, wymianie okien i drzwi, modernizacji instalacji grzewczej i oświetleniowej oraz wprowadzeniu nowoczesnej wentylacji. Teren wokół sali zostanie uporządkowany i zagospodarowany. W miejsce starych ławek zostaną zamontowane (w ramach środków niekwalifikowanych) nowe trybuny, gdyż sala graniczy z boiskiem szkolnym.

Umowę na termomodernizację podpisali Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego oraz przedstawiciele zarządu powiatu krotoszyńskiego - Stanisław Szczotka i Paweł Radojewski. W spotkaniu wzięli także udział poseł Jarosław Urbaniak, przewodniczący Rady Powiatu Juliusz Poczta i Mirosława Cichowlas - dyrektor ZSP1.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.