iKrotoszyn.pl reklamy
Koźmin Wielkopolski

Będzie remont ulicy Grębowskiej i mostu na rzece Orli

Zdjęcie: kozminwlkp.pl

Planowana jest przebudowa odcinka o długości 115 metrów ulicy Grębowskiej w Koźminie Wielkopolskim i mostu na rzece Orli.

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiat krotoszyński otrzyma 899 tys. zł dofinansowania na przebudowę ulicy Grębowskiej w Koźminie Wielkopolskim wraz z mostem na Orli, a gmina Koźmin Wielkopolski – 287 tys. zł na modernizację skrzyżowania drogi gminnej z drogą wojewódzką. Realizacja obu inwestycji ma rozpocząć się wiosną.

Przebudowa odcinka o długości 115 metrów ulicy Grębowskiej i mostu na rzece Orli będzie kosztować w sumie ok. 1,8 mln zł. Pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, zabezpieczą pokrycie połowy kosztów. Pozostałe kwoty potrzebne do wykonania inwestycji wyłożą samorząd powiatowy i gmina Koźmin Wielkopolski.

Modernizacja skrzyżowania drogi gminnej w kierunku Góreczek z drogą wojewódzką obejmie wykupienie gruntów, poszerzenie odcinka drogi przy skrzyżowaniu do 6 metrów i przebudowę samego skrzyżowania. Całość zadania opiewa na kwotę 480 tys. zł. Połowę sfinansuje samorząd Koźmina Wielkopolskiego.

Źródło: kozminwlkp.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.