iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Będzie kontynuacja studiów pielęgniarskich w Krotoszynie

2022-08-04 08:08:00

Akademia Kaliska w porozumieniu z Akademią Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie przejmie studentów, którzy rozpoczęli już swoją naukę w Krotoszynie na kierunku pielęgniarstwa.


Informację taką, podczas konferencji prasowej przekazali Stanisław Szczotka - starosta krotoszyński, jego zastępca Paweł Radojewski oraz Sławomir Strzelecki - starosta milicki. W spotkaniu miał wziąć udział także Łukasz Mikołajczyk, zastępca kanclerza i dyrektor administracyjny Akademii Kaliskiej, jednak obowiązki zawodowe zatrzymały go w uczelni.

Możliwość odbycia studiów licencjackich w Krotoszynie to efekt porozumienia między uczelniami i powiatami.

- Być może w przyszłości uda się w Krotoszynie stworzyć filię Akademii Kaliskiej. Na chwilę obecną cieszymy się, że Akademia Kaliska przejmie studentów, którzy rozpoczęli już swoją naukę w Krotoszynie. W innym przypadku musieliby kończyć studia w Gnieźnie - mówił starosta krotoszyński. Studenci będą jednak musieli tę naukę kontynuować prawdopodobnie o semestr dłużej.

- Utworzenie tego kierunku jest bardzo ważne. Przez lata nie było możliwości kształcenia się w okolicy. Mogę zadeklarować, że Milickie Centrum Medyczne będzie te działania wspierało, studenci będą przyjmowani na staże - stwierdził starosta milicki.Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B