iKrotoszyn.pl reklamy
Kobierno

Będą magazynować wodę z dachów

2022-11-29 11:11:00
Zdjęcie: krotoszyn.pl

Przy Szkole Podstawowej w Kobiernie powstał system, który pozwoli zmagazynować wodę opadową pochodzącą z dachów budynku w dwóch zbiornikach o pojemności 10.000 litrów każdy (554 m3 wody rocznie) i wykorzystać ją do nawadniania terenów zielonych oraz boiska sportowego (o łącznej powierzchni 6 100 m2).


- Do nawadniania boiska zostanie wykorzystany system deszczowni, który dotychczas nie był w pełni wykorzystywany z uwagi na koszty zakupu wody z sieci miejskiej. Do tego momentu woda opadowa z terenu szkoły odprowadzana była systemem wewnętrznej kanalizacji deszczowej do kanalizacji deszczowej w ul. Kobierskiej i bezpowrotnie tracona - informuje krotoszyński magistrat.

Na realizację zadania pozyskane zostały środki w ramach programu retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej na terenie województwa wielkopolskiego w celu nawadniania terenów zielonych pn. „Deszczówka”. Program pomaga zapobiegać negatywnym skutkom suszy.

Zgodnie z umową koszt wykonania zadania wyniósł 105.956,73 zł, z czego Miasto i Gmina Krotoszyn wydatkowała 21.191,35 zł, a dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pokryła 84.765,38 zł, co stanowi 80% wydatków.

Źródło: krotoszyn.plElektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.