iKrotoszyn.pl reklamy
Koźmin Wielkopolski

Będą magazynować deszczówkę i podlewać nią boiska

2022-07-27 13:07:00

100 tys. zł otrzyma Koźmin Wielkopolski na budowę systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych. Środki pochodzą z budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu pn. “Deszczówka.” Pieniądze będą przeznaczone na budowę instalacji magazynowania wody z dachów budynków użyteczności publicznej przy ul. Floriańskiej i wykorzystania tej wody do podlewania trawy na boiskach.


- Samorząd Województwa Wielkopolskiego właśnie ogłosił listę zadań, które otrzymają dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach trzeciej edycji programu retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej na terenie województwa wielkopolskiego w celu nawadniania terenów zielonych pn. “Deszczówka” - informuje koźmiński magistrat.
Głównym celem programu jest przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym poprzez poprawę stanu środowiska i racjonalne gospodarowanie jego zasobami. Jednym z kierunków realizacji tego celu jest właściwe gospodarowanie wodami opadowymi.

Wniosek złożony przez Gminę Koźmin Wielkopolski znalazł się na tej liście. - Uzyskaliśmy maksymalną kwotę dofinansowania – 100 tys. zł. Dzięki temu wsparciu zostaną zakupione cztery podziemne zbiorniki do gromadzenia wody opadowej z dachów budynków przy kompleksie sportowym. Woda będzie wykorzystywana do nawadniania nawierzchni boisk przy Floriańskiej. Inwestycja będzie realizowana w tym roku - podaje koźmiński urząd.

Źródło: kozminwlkp.pl


Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B