iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Beata Maj dyrektorem krotoszyńskiego szpitala?

2022-09-22 17:09:00

Beata Maj została dziś rekomendowana zarządowi powiatu - przez komisję ds. wyboru dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie - na stanowisko szefa tej placówki.


[AKTUALIZACJA]

Beata Maj posiada wykształcenie wyższe zdobyte na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz jest w trakcie studiów podyplomowych MBA w ochronie zdrowia. W swojej pracy zawodowej zdobyła doświadczenie w zarządzaniu różnymi instytucjami na stanowiskach kierowniczych. Od 2020 r. pełni funkcję dyrektora ds. administracyjno-finansowych w SPZOZ w Krotoszynie.

- Podczas rozmowy komisja oceniła znajomość m.in. przepisów w zakresie ustawy o działalności leczniczej, finansów publicznych oraz umiejętności zarządzania personelem. Pani Beata Maj zaprezentowała podczas rozmowy bardzo szczegółowo założenia koncepcyjne funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie w zakresie spraw organizacyjnych, ekonomicznych, zatrudnienia i jakości świadczonych usług. Doświadczenie zawodowe w zarządzaniu, a zwłaszcza treść zaprezentowanej koncepcji zdecydowało o jednogłośnym wyborze Komisji - czytamy w uzasadnieniu wyboru pod którym podpisał się przewodniczący komisji Tadeusz Stefaniak.

 

Teraz kandydaturę B. Maj musi zatwierdzić Zarząd Powiatu. Z tym raczej nie będzie problemu, bowiem w komisji zasiadał m.in. starosta Stanisław Szczotka. Poprzednią szefową krotoszyńskiego szpitala była Iwona Wiśniewska, która pełniła tę funkcję od września 2020 r. do 31 lipca 2022, a z którą Zarząd Powiatu rozwiązał umowę.

 


Przypomnijmy. O fotel szefa krotoszyńskiego szpitala ubiegało się pięcioro kandydatów o czym już wcześniej, jako pierwsi informowaliśmy. 

 

Pięcioro kandydatów czyli w oczekiwaniu na nowego dyrektora krotoszyńskiego szpitala...

 

Oferty złożyli następujący kandydaci: Julia Andrzejewska z Warszawy, Krzysztof Garczarek z Opalenicy, Dominik Ignaczak z Baszkowa, Beata Maj ze Zbierska i Krzysztof Wywrot ze Świebodzic. Ten ostatni nie spełnił wymogów formalnych i nie został dopuszczony do kolejnego etapu, jakim były rozmowy z kandydatami. A te odbyły się w minioną środę. Wczoraj jednak nie podjęto decyzji w tej sprawie. Kolejne spotkanie komisji odbyło się dzisiaj.

W wyniku głosowania komisja konkursowa na nową szefową szpitala rekomendowała Beatę Maj, dotychczasową p.o. dyrektora SP ZOZ w Krotoszynie. Teraz tę kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić Zarząd Powiatu.

 

Źródło: fot. kolaż Starostwo Powiatowe/Redakcja


Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.