iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Bateria zebrana - przyroda uratowana

2021-07-09 10:07:00
Wydział ochrony środowiska krotoszyńskiego starostwa organizuje akcję zbiórki zużytych baterii dla placówek oświatowych.

Rola edukacji ekologicznej w kształtowaniu postaw przyjaznych środowisku wśród dzieci i młodzieży jest nieoceniona. Wyrobienie nawyku segregacji odpadów, poszanowania przyrody i otaczającego środowiska, zmiana w sposobie życia z "mieć" na "być" jest zadaniem pierwszoplanowym w działaniach edukacyjnych.

 

Dlatego też wydział ochrony środowiska w krotoszyńskim starostwie, proponuje najmłodszym mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego konkurs związany ze zbiórką zużytych baterii.


- Każdego przedszkolaka, ucznia szkoły podstawowej, ucznia szkoły ponadpodstawowej zapraszamy do uczestnictwa w konkursie zbierania zużytych baterii. Na terenie każdej placówki szkolnej z terenu powiatu krotoszyńskiego od 15 września do 15 października 2021 roku, będą stały specjalne kosze do których wrzucisz zużyte baterie. Licz sztuki zebranych baterii, bo dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. I niech każdy z nas pamięta, że każda bateria zebrana to przyroda uratowana! - zachęca Danuta Kułaga, naczelnik wydziału ochrony środowiska w krotoszyńskim starostwie.


Na najsprawniejszych "zbieraczy" czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Krotoszynie przy współudziale urzędów gmin oraz ZM "Eko Siódemka".

 Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B