iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Auto spłonęło w garażu

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

We wtorek w miejscowości Trzaski w gminie Zduny, doszło do pożaru samochodu zaparkowanego w garażu.

- Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Baszków, OSP Konarzew i OSP Kuklinów. Do zdarzenia udała się również grupa operacyjna pod dowództwem zastępcy komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w garażu pali się samochód oraz wyposażenie warsztatowe. Właściciel podejmował próbę ugaszenia pożaru, która niestety okazała się nieskuteczna - relacjonuje st. kpt. T. Patryas.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. - Następnie strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali jeden prąd gaśniczy wody na palący się pojazd doprowadzając do jego ugaszenia. Przy wykorzystaniu wentylatora osiowego usunięto na zewnątrz gazy pożarowe i dogaszono ukryte zarzewia ognia. Pomieszczenie oraz pojazd, który uległ spaleniu na bieżąco monitorowano urządzeniami pomiarowymi - dodaje.

W trakcie prowadzonych działań właściciel zgłosił strażakom złe samopoczucie. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego wyznaczona rota udzielała poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania straży pożarnej trwały blisko 2,5 godziny.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.