iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - Bar u Żaby - kurczak z rożna
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Andrzej Gołota włącza się w reaktywację krotoszyńskiego boksu

2017-12-15 08:12:00

Dla miłośników sportu to nazwisko mówi samo za siebie. Andrzej Gołota objął swoim patronatem reaktywację krotoszyńskiej sekcji bokserskiej. Warto wspomnieć, iż w latach trzydziestych ubiegłego stulecia, ówczesny klub Astra, skupiał wyśmienitych pięściarzy.

Wczoraj wieczorem, w restauracji Impuls w Zdunach, odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął polski, niekoronowany mistrz wagi ciężkiej w boksie zawodowym - Andrzej Gołota. Jego walki przed laty, o tytuły mistrzowskie, szczególnie z Riddickiem Bowe, wzbudzały wiele emocji i przeszły do historii światowego boksu. Kontrowersyjne werdykty sędziów w walkach z udziałem Polaka przyniosły mu rozgłos na całym świecie. W 2014 roku rozegrał ostatni pożegnalny pojedynek.

 

- Andrzej Gołota bez wahania zdecydował się objąć patronatem reaktywację boksu w Krotoszynie – mówił podczas spotkania Grzegorz Szwoch, pełnomocnik pięściarza. W restauracji zebrali się pasjonaci sportu z Krotoszyna i okolic, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem będą pomagali w tworzeniu "na nowo" boksu w tym mieście.

Na razie jest jednak wiele niewiadomych, jak na przykład baza sportowa. Tu jednak pasjonaci liczą na pomoc samorządu i ministerstwa sportu. W tym resorcie trwają prace nad przywróceniem rangi boksowi olimpijskiemu. A stosowny projekt ma trafić pod obrady parlamentarzystów.

Opiekę nad krotoszyńską sekcją ma objąć znany polski trener - Tomasz Dylak. Za sportową część projektu odpowiada z kolei Zbigniew Brodziak, od lat związany z krotoszyńskimi sportami walki. Na spotkaniu nie padła konkretna data powstania sekcji. Mówi się jednak głośno o przyszłym roku.

 

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Andrzej Gołota wraz z małżonką Mariolą, Dawid Korzeniewski – asystent senatora Łukasza Mikołajczyka, który także swoim patronatem objął ten projekt. Grzegorz Szwoch – pełnomocnik A. Gołoty i pomysłodawca reaktywacji klubu w Krotoszynie. Zbigniew Brodziak, wiceprezes KS Krotosz, karateka. Jacek Złotożyński – kierownik Kadry Wielkopolski w Boksie, Tomasz Rożniatowski – wiceprezes ds. sportowych w Dolnośląskim Okręgowym Związku Bokserskim, Krystian Kłopocki z Thai Boxing Team Krotoszyn, Mariusz Kaj – zawodnik kickboxingu oraz trener karate Shotokan w KS Krotosz.

 

 Fotorelacja

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Autopromocja ikrotoszyn.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl