iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Alpaki z Tajemniczej Zagrody, tuż pod Krotoszynem

2022-06-28 11:06:00

Są przyjacielskie, potrafią znaleźć kompana w psie, kocie, koniu i człowieku. Mowa o alpakach, które od niedawna można podziwiać w Tajemniczej Zagrodzie w Salni pod Krotoszynem.


Wczoraj, korzystając z wakacyjnej pogody, odwiedziliśmy gospodarstwo mieszczące się w miejscowości Salnia, by przekonać się czy faktycznie te południowoamerykańskie zwierzęta są tak potulne, jak o nich piszą...

 

Okazuje się, że wszystko to prawda. - Są to bardzo miłe i przytulne zwierzęta - zdradza nam Łukasz Krawczyński, opiekun zwierząt. Na razie w gospodarstwie znajdują się dwie młode alpaki o imionach Piorun i Chmura. Ale - jak dodaje pan Łukasz - stado będzie powiększane i do końca roku w Salni będzie już ich zdecydowanie więcej.

Jak się też dowiedzieliśmy od opiekuna, te miłe zwierzęta mają tylko górne i w dodatku niezbyt ostre zęby. Potrafią więc uszczypnąć, ale nie ugryźć. Żywią się trawą i przepadają za marchewką. Czego osobiście doświadczyliśmy karmiąc je z ręki. Co więcej, udaliśmy się z nimi na spacer zwiedzając okolicę Salni.

Jest to z pewnością wspaniała przygoda i oderwanie się od miejskiego zgiełku. Opiekun alpak zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą przytulić, pogłaskać, nakarmić czy pospacerować ze zwierzętami. Można także zaprosić alpaki na urodzinowe przyjęcie.

Więcej ciekawostek z życia tych zwierząt znajdziecie na fanpage'u Alpaki z Tajemniczej Zagrody.

 
Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B