Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - DUNYA DONER PRACA

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z policji

Alarmy bombowe w trzech szpitalach. Zatrzymany, to 37-latek z powiatu krotoszyńskiego (wideo)

2020-03-27 09:03:00

Zdjęcie: screen wielkopolska.policja.gov.pl
Wspólne działanie policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie doprowadziło do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o wywołanie serii fałszywych alarmów bombowych. O sprawie informowaliśmy już kilka dni temu. Dziś znamy więcej faktów.

36-latek dla żartu przesłał informację o podłożeniu bomby w szpitalach w Kaliszu, Ostrowie Wlkp oraz Miliczu. Po sprawdzeniu budynków przez policjantów okazało się, że alarmy były fałszywe.

 

25 marca tuż przed godziną 10:00 oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał informację o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie kaliskiego szpitala. Podczas tego typu zgłoszeń obowiązuje ścisły algorytm postępowania. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnych pirotechników, aby szczegółowego sprawdzili pomieszczenia. W szpitalu pojawił się również przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym, przeszkolonym w zakresie wykrywania ładunków wybuchowych. Po dokładnym sprawdzeniu, okazało się, że zagrożenia nie ma. Zgłoszenie okazało się fałszywe.

Wykluczenie podłożenia ładunku nie zakończyło czynności policjantów w związku z tą sprawą. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że tego samego dnia doszło do podobnych, fałszywych zgłoszeń na terenie Ostrowa Wlkp. oraz Milicza. Funkcjonariusze szybko zweryfikowali posiadane informacje. Okazało się, że sprawcą jest ta sama osoba, 37-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, a następnie przekazany funkcjonariuszom z Kalisza, którzy pod nadzorem prokuratury będą prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 

Zgodnie z treścią art. 224a KK: Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jednocześnie policja podkreśla, że w każdym tego typu przypadku policjanci dołożą wszelkich starań, aby ustalić sprawcę fałszywego alarmu. Praca służb, powołanych do zapewnienia bezpieczeństwa oraz ratowania zdrowia życia ludzkiego jest odpowiedzialna i trudna. Sprawcy tego typu przestępstw, angażując przedstawicieli poszczególnych służb w fałszywe zgłoszenia, muszą mieć świadomość, że swoim lekkomyślnym zachowaniem narażają zdrowie i życie innych osób.

 

 

 
Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Autopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl