iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

"Akademia Przyszłości" w Krotoszynie. Chcesz pomagać? Zgłoś się!

2022-07-27 13:07:00

Lubisz przebywać z dziećmi i masz troszkę wolnego czasu, który chciałbyś spożytkować, ale do końca nie wiesz jak? We wrześniu w Krotoszynie, po raz pierwszy, wystartuje ogólnopolski projekt wolontariatu ''Akademia Przyszłości''.


- Jest to świetna okazja do tego, by poznać masę świetnych ludzi, przeżyć masę fajnych przygód oraz co najważniejsze pomóc tym, którzy pomocy potrzebują. Akademia zapewnia wszelkie potrzebne szkolenia oraz  opiekę poprzez cały okres pracy, więc z żadnym problemem nie zostaje się samemu - informuje Marcin Szkudlarek, inicjator projektu w powiecie krotoszyńskim.
 

Dla kogo pomoc?
Wolontariat kierowany jest dla dzieci w wieku szkolnym, a celem Akademii jest pomóc wybranym podopiecznym poznać swoją wartość oraz wskazać im możliwości, że jeśli o czymś marzymy, to ciężką pracą i dążeniem do celu możemy to osiągnąć. Jest to także pomoc w codziennych sytuacjach, spojrzenie z innej perspektywy na problemy czy po prostu wysłuchanie. - Dzieci zmagają się z różnymi problemami i trafiają do nas z różnych środowisk. Chcemy, aby zarówno dla wolontariuszy, ale i dla dzieci czas w Akademii był przede wszystkim doświadczeniem obecności i bezpieczeństwa - tłumaczy M. Szkudlarek.

 

Kto może się zgłosić?
Każdy! Nie ważne ile masz lat i kim jesteś, każdy może zostać wolontariuszem i liderem w swoim mieście. Jest to szansa na poszerzenie zarówno swojego CV poprzez zarządzanie zespołem, kreatywność czy właśnie poznanie ciekawych i nowych metod w pracy z dziećmi.

 

Jak się zgłosić?
Przez stronę https://akademiaprzyszlosci.org.pl/ wchodząc w zakładkę zostań wolontariuszem/liderem. - W dzisiejszych czasach biegu i postępu oraz ciągłej oceny, każdy z nas narażony jest na stres, a dzieci szczególnie, dlatego tak ważnym jest to, by już teraz pomagać i pokazywać, że prawdziwy ja, to najlepszy ja. Akademia to też czas dla wolontariuszy. W ciągu roku, odbywają się wspólne wyjazdy, gale, imprezy, oficjalne inauguracje i wiele więcej. Potrzeba tylko troszkę czasu i zaangażowania - zachęca nasz rozmówca.

 

Kilka słów od wolontariuszy
- Jestem studentką psychologii i od zawsze chciałam pomagać ludziom w szczególności dzieciom, a "Akademia Przyszłości" daje do tego świetne możliwości. Możemy rozwijać w dzieciach ich pasje, spełniać marzenia i otwierać na świat. Jest to świetna instytucja, dzięki której dzieci mogą rozwinąć skrzydła i to w niej bardzo cenię! - Julia
- Przez ten rok obecności w Akademii przekonałem się jaką siłę ma drugi człowiek w naszym życiu. Poznałem masę cudownych ludzi oraz nauczyłem się wielu nowych rzeczy za co jestem bardzo wdzięczny. Ale najlepszym doświadczeniem było, gdy podczas pracy z moim podopiecznym od samego początku, starałem się różnymi metodami budować jego własną wartość poprzez różne gry rozmowy i wiele więcej. Był fanem super bohaterów, więc na każdym spotkaniu na początek pytałem - kto jest prawdziwym bohaterem? Poprawną odpowiedzią oczywiście było głośne i zdecydowane Ja! Ale z początku nie było łatwo, jednak gdy po miesiącach zajęć i spotkań na koniec usłyszałem to, to było niesamowite. Trafienie do młodych ludzi i pokazanie, że można żyć fajnie i kreatywnie, nie ważne co dzieje się w domu i jaką mamy historie, każdy z nas może zostać kim chce jest niesamowite, a to i wiele więcej daje właśnie Akademia Przyszłości.Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B