Podczas warsztatów będzie możliwość spotkania z prof. dr. hab. inż. Romanem Łyszczarzem, specjalistą z zakresu łąkarstwa i polowej produkcji pasz objętościowych z wykorzystaniem wielu gatunków i odmian traw, lucerny siewnej i mieszańcowej oraz koniczyn: łąkowej, białej, szwedzkiej i inkarnatki. Jest autorem haseł związanych z użytkowaniem i renowacją trwałych i polowych użytków zielonych. Najbardziej znane to: Obornik jak aspiryna, Podsiew wbrew regułom, Jaka Łąka taki WUŁ, Bronowanie jak czesanie, Dezorganizacja nawożenia. W upowszechnieniu wiedzy łąkarskiej wspomagany był i nadal pozostaje m.in. przez PPH CENTNAS, Pottinger, APV, Josera - FarmCamps, Corteva, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polski Związek Hodowców Bydła Mięsnego, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, specjalistyczną prasę, w tym największy miesięcznik rolniczy Top Agrar Polska.
W spotkaniu weźmie także udział prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - dr hab. Piotr Szulc z Katedry Agronomii, Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, który na swoim koncie ma m.in. nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za wybitne osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie.
Warsztaty będą dotyczyły wykorzystania pełnowartościowego ulepszacza gleby o nazwie Agro Mineral. Produkt ten powstaje na terenie oczyszczalni ścieków Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie. Przeszedł on wszelkie wymagane prawem procedury niezbędne dla nawozów organiczno-mineralnych. Otrzymał także pozytywną opinię od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i spełnia dyrektywy unijne dotyczące odpadów. Agro Mineral może być stosowany w uprawach polowych roślin nieprzeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi lub do produkcji pasz, na glebach wymagających odkwaszenia.
Poprzednia
Następna