iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

SEKOL TARTAK
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

9 mln zł już na koncie! Jakie zmiany szykują się w szpitalu?

2021-04-16 12:04:00

Do powiatu krotoszyńskiego trafiły już środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

- 9 mln jest już na koncie - informuje naszą redakcję Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński. Przypomnijmy, powiat krotoszyński wnioskował o 15 mln z przeznaczeniem na drugi i trzeci etap modernizacji szpitala.

Kilkanaście dni temu, tuż po pojawieniu się listy projektów, w ramach drugiego naboru RFIL, starosta na naszych łamach informował, że w sytuacji otrzymania mniejszych środków, z czegoś będzie trzeba zrezygnować... Jakie inwestycje i plany zostaną zrealizowane, a jakie nie, to zostanie dokładnie przedstawione radnym na najbliższej sesji Rady Powiatu.

 

Przeczytaj także:

 

9 mln zł dla krotoszyńskiego szpitala, o 6 mln mniej, niż wnioskowano. Na co zabraknie?

 

Z informacji, których wczoraj udzielił nam S. Szczotka wynika, że z tych środków w budynku szpitala przy ul. Bolewskiego (po przeniesieniu ginekologii do obiektu przy ul. Mickiewicza) powstanie Zakład Opiekuńczo Lecznicy, który obecnie znajduje się kilkaset metrów dalej. - Byłby to ZOL z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli pozwolą na to budowlańcy i będzie pozytywna opinia konserwatora zabytków, to pomieszczenia na strychu także zostaną tam zaadoptowane na ten cel - zdradza starosta. Wówczas mogłoby powstać nawet 70 łóżek na tym oddziale. Obecnie ZOL liczy ich 25.

Z kolei Zakład Opieki Paliatywnej, który pozostałby w obecnym miejscu (po opuszczeniu obiektu przez ZOL), mógłby zostać zostać poszerzony z pięciu do 15 łóżek.

 

Z tych środków zostałaby w końcu rozwiązana kwestia płyty lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Mickiewicza. Od wewnętrznej strony szpitala, przy laboratorium, zostałoby dobudowane pomieszczenie. To pozwoliłoby na dołożenie kolejnych 20 łóżek. Czy jest szansa na powstanie oddziałów nefrologicznego i ortopedycznego? Czas pokaże.

 

W planach był także zakup dobrej klasy rezonansu magnetycznego. Takim urządzeniem może pochwalić się coraz więcej szpitali w okolicy. Z uwagi na zmniejszone fundusze z RFIL, może być z tym problem. - Jeśli nie uda się zakupić takiego rezonansu, to może weźmiemy pod uwagę jego dzierżawę - wskazuje starosta. Wszystko jednak zależy od tego czy uda się uzyskać umowę z NFZ na ten rodzaj świadczeń.

Więcej z pewnością będzie wiadomo po najbliższej sesji.Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Bar u Żaby
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaiKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową