iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

81-letni kierowca wjechał pod pług. Poszkodowana została pasażerka

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

Wczoraj na naszym fanpage'u informowaliśmy o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 15 w okolicy miejscowości Bożacin.

Do zdarzenia doszło 19 października o godzinie 19:42.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 81-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego kierujący pojazdem marki Mitsubishi nie zachował bezpieczniej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego wjechał pod pług rolniczy zaczepiony do ciągnika rolniczego marki Claas - informuje st. asp. Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Ciągnikiem kierował 65-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

- W następstwie siły uderzenia kierujący ciągnikiem zjechał na przeciwległy pas drogi uderzając w prawidłowo jadący pojazd marki Jaguar, którym kierował mężczyzna, 33-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego - podaje st. asp. P. Potarzycka.

Wraz z 81-letnim mężczyzną samochodem podróżowała także 80-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego, która trafiła do szpitala. - Pasażerka doznała obrażeń, które naruszyły czynności narządów ciała na okres poniżej dni siedmiu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn - dodaje.

 

- Ruch na drodze na czas prowadzonych działań był całkowicie zablokowany, policja zorganizowała objazdy. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych policji pomoc drogowa odholowała uszkodzone pojazdy. Z jezdni zostały usunięte zalegające elementy karoserii oraz wyciek płynów eksploatacyjnych. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do miejsc stacjonowania. Działania straży pożarnej trwały 4 godziny i 40 minut - wyjaśnia st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z jednostki OSP Czarny Sad oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Krotoszyn i OSP Benice, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.