Ważne sprawy

720 km w 48 godzin dla Kingi! Jutro w samo południe na krotoszyńskim Rynku!

2020-08-21 21:08:00
Zdjęcie: Facebook
W sobotę, w godzinach 12:00 - 13:00 na krotoszyńskim Rynku będzie można spotkać Piotrka i Tomka w asyście krotoszyńskich strażaków ochotników oraz zaprzyjaźnionych jednostek OSP Zduny i Ochotniczej Straży Pożarnej Koźmin Wielkopolski. Rowerzyści podczas postoju, który będzie trwał jedynie kilkanaście minut będą zbierali pieniążki dla chorej Kingi.

Dwaj bohaterowie Tomek i Piotrek punktualnie o godzinę 00:01 wyruszą z miejscowości Tuplice (granica niemiecka), a tym samym rozpoczną kręcenie kilometrów dla Kingi. Ich cel, to dotarcie do mety, znajdującej się na drugim końcu Polski w miejscowości Sławatycze (granica białoruska). Do pokonania mają niemalże 720 km w 48 godzin!
Na rowerowej mapie chłopaków widnieje Krotoszyn. To właśnie w Naszej Małej Ojczyźnie zatrzymają się by odpocząć oraz nabrać energię na kolejne setki kilometrów.
 
Zapraszamy do wsparcia zbiórki na krotoszyńskim Rynku, podczas której będzie można obejrzeć pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz zapoznać się z ich wyposażeniem.
 
Kinga ma 13 lat i choruje na artrogrypozę, bardzo ciężką, rzadką chorobę, zwaną wrodzoną sztywnością stawów… Choroba odbiera jej możliwość poruszania się, powoduje przykurcze, deformację sylwetki i co najgorsze, ogromny ból... Jest nadzieja na operację. Potrzebne są tylko środki pieniężne, by Kinga mogła stanąć na nogi i poczuć jakie to piękne uczucie móc chodzić.
 

Czytaj również